Фермери Польщі мають намір блокувати пункти пропуску на кордоні до квітня

Джерело: RMF24

Керівник організації аграріїв “Підкарпатське ошукане село” Роман Кондрув заявив, що польські фермери, які блокують дороги поблизу кордону з Україною, планують протестувати ще принаймні місяць – до квітня.

Ця організація аграріїв перекриває пункт пропуску “Медика-Шегині”. Він також зазначив, що не виключається можливість початку блокування пасажирського транспорту між Україною і Польщею, зокрема автобусів.

“Ми загострюємо акцію протесту. Сьогодні я збираюся подати (документи – ред.) на продовження протесту на наступний місяць (протесту – ред.), він триватиме до квітня. Ми будемо це робити на ротаційній основі: фермери частково працюватимуть у полі, а частково будуть стояти на кордоні”, – зазначив Кондрув.

За його словами, чинний уряд не виконав своїх зобов’язань перед фермерами.

Він також зазначив, що якщо протест аграріїв не дасть результату, а українська сторона буде блокувати кордон зі свого боку, то фермери можуть вирішити не пропускати пасажирські автобуси з України.

“Якщо ми вирішимо не впускати також автобуси, то буде дуже погано. Але, можливо, тоді наша влада нарешті шукатиме змістовні рішення”, – заявив Кондрув.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.