Зеленський провів засідання Ставки: обговорили захист АЕС та північного кордону
Джерело: Володимир Зеленський у Telegram.
Сьогодні, 14 липня, президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили захист українських атомних електростанцій та північного кордону.
“Чергова Ставка. Доповіді командувачів Залужного, Сирського, Тарнавського – ситуація на фронті, просування, оборона”, – повідомив президент.
Учасники засідання також обговорили нові оборонні пакети. Зеленський заслухав доповідь міністра оборони Олексія Резнікова. Про покращення логістики постачання доповів міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
Під час засідання також обговорили нарощування власного виробництва, зокрема хороший результат щодо БпЛА. Нарощування обсягів ремонту. Свої доповіді представили міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та командувач сил логістики Олег Гуляк.
Окрім цього, на засіданні Ставки обговорили захист атомних станцій та північного кордону. Також президенту доповіли про результати перевірки готовності сил оборони до виконання відповідних завдань.
За результатами доповіді начальника ГУР МОУ Кирила Буданова, з урахуванням даних розвідки та вжитих заходів загроза вторгнення з Білорусі – відсутня.
- Контрнаступ українських військових триває. Зокрема за останній тиждень Сили оборони просунулись вперед на 1,7 кілометра на Мелітопольському напрямку.
- Україна продовжує укріплювати північний кордон з Білоруссю та Росією, а також заохочує цивільних осіб у деяких регіонах виїжджати у безпечніші місця.
- Російські військові продовжують мінування Запорізької атомної електростанції та об’єктів на території станції. Наразі на територію ЗАЕС доставляються міни та вибухові речовини.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.