Зеленський провів засідання Ставки: обговорили захист об’єктів енергетики від атак РФ

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Надвечір 20 червня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, присвячене передусім захисту енергетики від російських ударів та захисту населення від наслідків російського енерготерору.

Абсолютно конкретне завдання – максимально підтримати людей, громади та зробити все, щоб російські терористи не досягли своїх цілей. Життя України має зберегтися, і це стосується, зокрема, енергетичного забезпечення, – зазначив Зеленський.

Глава держави поінформував, що на Ставці заслухали доповіді урядовців та очільників енергокомпаній, військових і керівників сектору безпеки.

Окрім того, під час засідання обговорили доручення, зокрема щодо захисту об’єктів енергетики від російських ударів та диверсійної діяльності. Зеленський висловив вдячність усім “у Силах оборони, у розвідці і Силах безпеки, хто захищає нашу інфраструктуру та не дає окупанту послабити Україну”.

Зауважимо, вночі 20 червня війська РФ здійснили чергову ракетно-дронову атаку по Україні. Більшість ворожих цілей вдалось збити.

За повідомленням Олещука, загалом для сьогоднішньої нічної атаки ворог застосував дев’ять ракет та 27 безпілотників. Під атакою опинились критичні об’єкти інфраструктури. Основний напрямок удару – Схід України, зокрема Дніпропетровщина.

У результаті повітряного бою силами та засобами ППО збито:

  • 4 крилаті ракети Х-101/Х-555
  • керовану авіаційну ракету Х-59;
  • 27 ударних БпЛА типу “Shahed-131/136”.

Повітряний напад противника відбивали винищувальна авіація, зенітні ракетні підрозділи та засоби РЕБ Повітряних Сил, розрахунки мобільних вогневих груп Сил оборони України.

Ворожі цілі збивали у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Миколаївській, Херсонській, Харківській, Київській, Черкаській, Полтавській та Вінницькій областях.

Довідка. Ставка Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України – це надзвичайний орган найвищого військового керівництва України, який у період реальної війни-агресії здійснює стратегічне управління Збройними силами України та іншими військовими формуваннями держави. Робочим органом є Генеральний штаб Збройних сил України.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про утворення Ставки Верховного Головнокомандувача 25 лютого 2022 року.

  • Уночі 20 червня російські окупаційні війська атакували Україну ударними дронами. Кілька БпЛА намагались атакувати і столицю.
  • В Україні триває 848-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 530 тисяч осіб.
  • Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.
  • Від початку доби на фронті вже відбулося 85 бойових зіткнень. До того ж, російські окупанти продовжують активно діяти на Покровському напрямку.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.