Зеленський провів зустріч з Ентоні Блінкеном: обговорили оборонну співпрацю між країнами
Джерело: Володимир Зеленський у Telegram
Президент України Володимир Зеленський провів змістовну зустріч із держсекретарем США Ентоні Блінкеном.
Під час зустрічі сторони обговорили подальшу оборонну співпрацю між Україною та Сполученими Штатами Америки.
Президент Зеленський наголосив, що протиповітряна оборона та далекобійні спроможності є особливо важливими для нашої держави.
“Дякую президенту США, Конгресу та всьому американському народу за незмінну й потужну допомогу Україні”, – подякував Володимир Зеленський.
Додамо, що 2 січня державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон провели телефонну розмову. Сторони зокрема обговорили американсько-британську підтримку України.
- 7 грудня держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що Сполучені Штати та Велика Британія перебувають в “узгодженості”, коли мовиться про забезпечення поразки Володимира Путіна у війні проти України.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що серед союзників по НАТО “немає відчуття втоми”, коли мовиться про допомогу Україні.
- США витратили на допомогу Україні менш як 3% воєнного бюджету, а ЗСУ вже знищили половину армії РФ – Ліндсі Грем.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.