Зеленський та Марк Рютте відвідали українських воїнів у військовому госпіталі в Харкові

Джерело: пресслужба Офісу Президента

У п’ятницю, 1 березня, президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час поїздки до Харкова відвідали українських захисників, які проходять лікування у клінічному центрі.

Вони поспілкувалися з військовими та побажали їм одужання.

Глава держави нагородив воїнів орденами “За мужність” ІІІ ступеня та медалями “За військову службу Україні”.

Фото: ОП

“Дякую за службу, за те, що ви для нас зробили. Ми пишаємося вами. Все буде Україна. Бажаю якнайшвидшого одужання!” – сказав Зеленський.

Він також вручив ордени Княгині Ольги ІІІ ступеня та Данила Галицького медичному персоналу клінічного центру.

“Дякую нашим медичним працівникам за велику роботу – ви рятуєте наших бійців”, – наголосив президент.

Фото: ОП

Прем’єр-міністр Нідерландів сказав: 

“Я хочу висловити глибоку повагу до вас. Ви – дуже смілива нація”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.