У Харкові Зеленський та Марк Рютте оглянули пошкоджені російськими обстрілами будівлі

Джерело: пресслужба Офісу Президента

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте оглянули будівлі, пошкоджені внаслідок російських обстрілів у Харкові.

Фото: ОП

Зокрема, вони побували біля зруйнованого внаслідок масованого обстрілу РФ 23 січня 2024 року багатоповерхового житлового будинку на вул. Академіка Проскури, 9в. Тоді через російську агресію загинуло п’ятеро осіб та ще 14 зазнали поранень. 

Фото: ОП

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що загалом внаслідок обстрілу 23 січня в Харкові загинуло 10 осіб, пошкоджено близько 100 житлових будинків, без домівок залишилося 6 тис. мешканців, які отримали тимчасове житло в гуртожитках та інших помешканнях.

Вони також оглянули пошкоджені внаслідок ракетного удару Росії в березні 2022 року багатоповерхові будівлі на вулиці Мироносицькій в центрі міста.

Володимир Зеленський і Марк Рютте також побували біля будівлі Харківської обласної державної адміністрації, пошкодженої внаслідок російського обстрілу 1 березня 2022 року. 

Президент України та прем’єр-міністр Нідерландів також вшанували пам’ять дітей, які загинули через збройну агресію Росії проти України.

Фото: ОП

З початку повномасштабного вторгнення Росії у Харкові зруйновано понад 20 тис. об’єктів, зокрема 50% шкіл міста. На Харківщині проживають 520 тис. внутрішньо переміщених осіб.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.