Зеленський вніс до Ради законопроєкти про продовження воєнного стану та мобілізації

Джерело: законопроєкти №10456 та №10457
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкти про затвердження його указів щодо продовження в Україні строку дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації ще на 90 діб.
Таким чином, очільник держави пропонує парламенту затвердити свої укази щодо продовження в Україні строку дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації з 14 лютого до 13 травня 2024 року.
Нагадаємо, 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, в державі було запроваджено воєнний стан та оголошено проведення загальної мобілізації – до 26 березня.
Згодом строк дії воєнного стану і проведення загальної мобілізації продовжувався парламентом до 25 квітня, 23 серпня, 21 листопада 2022 року, 19 лютого, 20 травня, 18 серпня, 15 листопада 2023 року, 14 лютого 2024 року.
- Президент Володимир Зеленський вперше прокоментував поширену у ЗМІ інформацію стосовно можливого звільнення Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Глава держави заявив, що розмірковує над “зміною цілого напрямку керівництва країни”.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.