Зеленський вшанував загиблу на Харківщині медикиню Ірину Цибух
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
30 травня президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні прокоментував загибель бойової медикині медичного добровольчого батальйону “Госпітальєри” Ірини Цибух.
На Харківському напрямку на війні загинула Ірина Цибух – бойовий медик “Госпітальєрів”, одна з тих, хто не лише захищав державу, але й робив усе, щоб інші долучалися, тренувалися, вчилися бути ефективними. І в питаннях фронтової медицини, і в питаннях поваги до українських воїнів – у питаннях меморіалізації подвигу українців, — зазначив Зеленський.
Глава держави висловив співчуття всім побратимам та друзям, усім близьким Ірини, кожному, хто її знав, і кожному, кого вона надихала боротися заради України і здобувати результат заради України. Він наголосив, що дуже важливо, аби її справи та зусилля всіх наших полеглих героїв були продовжені.
Вічна і світла пам’ять усім, хто віддав своє життя заради України! Дякую кожному і кожній у світі, хто небайдужий і робить усе можливе, щоб російське зло скоріше пішло з української землі.
29 травня під час ротації на Харківському напрямку загинула парамедикиня “Госпітальєрів” Ірина Цибух на псевдо “Чека”.
Друзі та колеги поділилися спогадами про Ірина у соцмережах.
Зауважимо, восени 2023 року Букви взяли інтерв’ю в Ірини Цибух.
На мою думку, в країні, де триває повномасштабна війна, не може бути недотичних до неї громадянин. Не може бути людей, для яких типовий день бойового медика був би чимось надто ексклюзивним і недоступним. Це те, що кожен громадянин повинен знати і розуміти. І вибравши свій профіль як громадянина України, він має бути готовий замінити бійця на передовій, розбиратися в деталях роботи бойового медика, навідника, розвідника, сапера і тощо… Тільки зусилля призводять до перемоги. Не можна перечекати, долучитися трішечки або чимось незначним і вірити, що це наближає перемогу. Це не наближає перемогу. Тільки складне, напружене, ґрунтовне зусилля може призвести до успішного результату, — розповідала тоді Ірина.
Довідка. Ірина Цибух приєдналася до “Госпітальєрів” у 2015-му – їздила на Донеччину та Луганщину. У 2017 році повернулася до цивільного життя та працювала в команді “Суспільного”.
Повномасштабне російське вторгнення на територію України співпало із презентацією документального фільму Цибух про дітей із віддалених сіл Донеччини й Луганщини, яким бракує інклюзії.
Зокрема 22 та 23 лютого 2022 року презентація стрічки відбулася в Покровську та Краматорську, а 24 лютого – була запланована в Сіверськодонецьку.
З початком вторгнення РФ Ірина повернулася до лав добровольчого батальйону “Госпітальєри”. У складі батальйону Ірина забезпечувала евакуацію поранених бійців із найгарячіших місць і надавала домедичну допомогу.
- 27 травня у боях за Харківщину загинув український оборонець, лейтенант Сил Спеціальних Операцій ЗСУ Костянтин Михальчук на псевдо “Генерал”.
- 20 травня 2023 року у боях під Бахмутом загинув військовий добровольчого корпусу “Правий сектор” Єгор Муха на псевдо “Green”. Він став на захист країни у 18 років та завжди прагнув брати участь безпосередньо у бойових діях.
- 6 травня в бою за Україну загинув оборонець “Азовсталі” Назарій Гринцевич на псевдо “Грєнка”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.