Зеленський вшанував загиблу на Харківщині медикиню Ірину Цибух

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

30 травня президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні прокоментував загибель бойової медикині медичного добровольчого батальйону “Госпітальєри” Ірини Цибух.

На Харківському напрямку на війні загинула Ірина Цибух – бойовий медик “Госпітальєрів”, одна з тих, хто не лише захищав державу, але й робив усе, щоб інші долучалися, тренувалися, вчилися бути ефективними. І в питаннях фронтової медицини, і в питаннях поваги до українських воїнів – у питаннях меморіалізації подвигу українців, — зазначив Зеленський.

Глава держави висловив співчуття всім побратимам та друзям, усім близьким Ірини, кожному, хто її знав, і кожному, кого вона надихала боротися заради України і здобувати результат заради України. Він наголосив, що дуже важливо, аби її справи та зусилля всіх наших полеглих героїв були продовжені.

Вічна і світла пам’ять усім, хто віддав своє життя заради України! Дякую кожному і кожній у світі, хто небайдужий і робить усе можливе, щоб російське зло скоріше пішло з української землі.

29 травня під час ротації на Харківському напрямку загинула парамедикиня “Госпітальєрів” Ірина Цибух на псевдо “Чека”.

Друзі та колеги поділилися спогадами про Ірина у соцмережах.

Зауважимо, восени 2023 року Букви взяли інтерв’ю в Ірини Цибух.

На мою думку, в країні, де триває повномасштабна війна, не може бути недотичних до неї громадянин. Не може бути людей, для яких типовий день бойового медика був би чимось надто ексклюзивним і недоступним. Це те, що кожен громадянин повинен знати і розуміти. І вибравши свій профіль як громадянина України, він має бути готовий замінити бійця на передовій, розбиратися в деталях роботи бойового медика, навідника, розвідника, сапера і тощо… Тільки зусилля призводять до перемоги. Не можна перечекати, долучитися трішечки або чимось незначним і вірити, що це наближає перемогу. Це не наближає перемогу. Тільки складне, напружене, ґрунтовне зусилля може призвести до успішного результату, — розповідала тоді Ірина.

Довідка. Ірина Цибух приєдналася до “Госпітальєрів” у 2015-му – їздила на Донеччину та Луганщину. У 2017 році повернулася до цивільного життя та працювала в команді “Суспільного”.

Повномасштабне російське вторгнення на територію України співпало із презентацією документального фільму Цибух про дітей із віддалених сіл Донеччини й Луганщини, яким бракує інклюзії.

Зокрема 22 та 23 лютого 2022 року презентація стрічки відбулася в Покровську та Краматорську, а 24 лютого – була запланована в Сіверськодонецьку.

З початком вторгнення РФ Ірина повернулася до лав добровольчого батальйону “Госпітальєри”. У складі батальйону Ірина забезпечувала евакуацію поранених бійців із найгарячіших місць і надавала домедичну допомогу.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.