Зеленський закликав партнерів створити правову базу для використання заморожених активів РФ
Джерело: Володимир Зеленський у Twitter (X)
Президент України Володимир Зеленський заявив, що заморожені російські активи за кордоном становлять приблизно 300 мільярдів доларів і вони мають бути використані на підтримку України.
За його словами, це історична можливість змусити державу-терористку заплатити за свій терор: “російським елітам і керівництву байдуже до людських життів, але понад усе не байдуже до грошей”.
Президент зазначив, що втрата активів буде для РФ найболючішою втратою, і вони відчують справжню силу міжнародної спільноти й побачать, що світ сильніший за терор.
Володимир Зеленський наголосив, що рішення про використання заморожених російських активів для підтримки України буде цілком справедливою та законною відповіддю на агресію Росії проти України.
А також додав: “це буде правильний сигнал усім потенційним агресорам у світі: напад на іншу державу не приносить дивідендів, агресор змушений зрештою платити”.
“Я закликаю партнерів швидко рухатися до створення відповідної правової бази. Цього року ми маємо досягти відчутного прогресу в питанні використання заморожених російських активів на користь України. На шляху до цієї мети ми твердо покладаємося на лідерство “Групи семи”, – зазначив президент України.
- Західні країни, зокрема й США, нині шукають способи виправдати арешт активів російського центрального банку, заморожених у фінансовій системі, і використати їх для фінансування відновлення України.
- Європейський Союз просувається з пропозицією оподаткування прибутку від заморожених активів центрального банку РФ на суму у понад 210 мільярдів євро, щоб допомогти у відбудові України, попри занепокоєння кількох країн-членів.
- Сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.