Єврокомісія оприлюднить план перерахування Україні прибутку з заморожених активів РФ

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз просувається з пропозицією оподаткування прибутку від заморожених активів центрального банку РФ на суму у понад 210 мільярдів євро, щоб допомогти у відбудові України, попри занепокоєння кількох країн-членів.

Так, Єврокомісія планує оприлюднити законодавчу ініціативу стосовно використання податку на прибуток із заморожених російських активів. Планується, що пропозицію оголосять 12 грудня цього року.

Податки мають намір спрямувати на відновлення України. Представник Єврокомісії також зауважив, що пропозиція не порушить законодавства про оподаткування у країнах-членах ЄС.

Раніше деякі країни ЄС висловили занепокоєння через ініціативу. Бельгія, Німеччина, Франція, Італія та Люксембург закликали до більш поступового підходу, запропонувавши почати з менш формального документа.

Зустріч Єврокомісії з експертами з різних країн ЄС відносно питання призначили на 6 грудня.

Якщо план комісії схвалять 12 грудня, лідери ЄС розглянуть його на саміті у Брюсселі.

Зауважимо, згідно з проєктом документа, Європейська комісія запропонує, як законно перерахувати доходи, отримані від російських активів, до бюджету блоку. Звідти вони можуть бути видані Україні.

Заморожені резерви банку РФ, як очікується, принесуть близько 3 млрд євро прибутку.

Більша частина активів – це кошти на рахунках та депозитах, крім того, “значну частину” становлять цінні папери, які у найближчі 2-3 роки теж стануть грошима на тлі виплати купонів та погашення. Сума заморожених активів перевищує 200 млрд євро, більша їхня частина перебуває в депозитарії Euroclear, де вони до I кварталу цього року принесли майже 750 млн євро прибутку.

Раніше повідомлялося, що сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.

Спочатку в ЄС висловлювалася ідея передати Києву заморожені російські резерви, однак, юристи дійшли висновку, що конфіскувати їх не можна, є навіть ризики у разі інвестування з метою передачі Україні отриманого доходу.

Перспектива оподаткування та конфіскації надприбутків також викликає юридичні та фінансові запитання. Одначе, у Брюсселі зрештою зупинилися на пропозиції використати податок на прибуток за замороженими активами РФ.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.

За понад два роки повномасштабної війни російські загарбники пошкодили 1 535 об’єктів медзакладів та ще 201 – зруйнували вщент.