Зеленський заперечив інформацію про загибель 80 000 українських військових за час війни
Джерело: РБК-Україна
Президент України Володимир Зеленський зреагував на повідомлення ЗМІ про те, що від початку повномасштабної російсько-української війни загинуло 80 000 захисників.
Таку цифру про українські втрати цього тижня опублікувало видання The Wall Street Journal.
Видання, посилаючись на власні джерела, повідомило, що з 24 лютого 2022 року Україна втратила близько 500 000 захисників, з яких близько 80 000 вбитими та понад 400 000 пораненими.
Зеленський, під час зустрічі з журналістами 20 вересня, цю інформацію заперечив.
“80 тисяч? Це брехня. Реальна цифра набагато менша ніж та, що була опублікована. Суттєво”, – сказав президент.
Додамо, що Україна офіційно не повідомляє про свої втрати у протистоянні з російським агресором. Однак у лютому 2024 року Зеленський озвучив цифру у 31 000 загиблих військових.
Зауважимо, що у тій же статті WSJ опублікувало і російські втрати – близько 600 000 (дані схожі з офіційними підрахунками Генштабу ЗСУ) – з яких близько 200 000 вбитими та 400 000 пораненими.
- За підрахунками ЗМІ у війні проти України загинуло щонайменше 70 000 тисяч росіян. Це лише ті, кого вдалось встановити, відтак журналісти наголошують, що реальна цифра втрат куди вища.
Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.
Упродовж першого півріччя 2025 року українці придбали 22 тисячі вживаних легкових автомобілів, імпортованих зі США.
Понад 17 мільйонів курей більше не утримуються у клітках – Швеція досягла цього без законодавчих заборон, а завдяки суспільному тиску, свідомому споживанню та корпоративній відповідальності.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.