Зеленський запровадив нові санкції проти осіб, причетних до агресії РФ

Джерело: Володимир Зеленський, укази №612/2025№613/2025

23 серпня президент України Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів у дію нові санкційні пакети.

Перший – синхронізація в Україні санкцій партнерів, зокрема санкцій Канади. Це 100 % синхронізації цьогорічних канадійських санкцій проти 139 фізичних та юридичних осіб, що працюють на російську війну.

“Разом з нашими партнерами готуємо також рішення про синхронізацію українських санкцій у юрисдикціях партнерів. Усі, хто допомагає Росії продовжувати вбивства та будувати воєнну машину для подальшої агресії, повинні відчувати на собі реальний тиск світу”, – повідомив президент.

Другий указ – це санкції проти 28 громадян різних країн, які однаково допомагають росіянам утримувати режим окупації та фактично спонсорують російську державу.

“По кожному прізвищу таких осіб ведем роботу також із правоохоронними органами країн-партнерів. Усі спільники російських окупантів так чи інакше відповідатимуть за скоєне проти України та українців”, – написав Зеленський.

Згідно з оприлюдненими документами, до переліку фізичних осіб потрапили Людмила Очеретна, колишня дружина очільника РФ Володимира Путіна; її нинішній чоловік Артур Очеретний; двоюрідний брат президента Михайло Путін; племінник президента Михайло Шеломов; російський балетмейстер Ігор Зеленський, колишній чоловік доньки Путіна; а також інші наближені до Кремля особи та бізнесмени, пов’язані з фінансуванням війни. Санкції передбачають блокування активів, заборону в’їзду в Україну, обмеження торговельних операцій і транзиту, заборону участі в приватизації та державних закупівлях, а також інші обмежувальні заходи строком на 10 років.

Окремо визначено російські компанії, серед яких АТ “Група Арнест” (виробництво косметики та побутової хімії), ТОВ “Пивоварна компанія Балтика”, АТ “ВГ Інвест”, АТ і ТОВ “Група компаній Вмєстє”, ПАТ “Юніпро” (енергетика) та АТ “Отеко” (логістика та нафтова інфраструктура). До цих підприємств застосовано блокування активів, обмеження торгівлі, заборону на передачу технологій, участь у спільних проєктах та інші санкційні заходи строком на 10 років.

Австралійська поліція вилучила 2,7 тонни кокаїну – це найбільша така партія в історії країни. Наркотики знайшли у прихованих відсіках під фальшивою підлогою в контейнерах на території об’єкта на заході Сіднея.

У тимчасово окупованому Криму через аварії на енергомережах запроваджуються графіки відключення електроенергії, свідчать дані “Крименерго”.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

США тимчасово дозволили видобуток, постачання та продаж іранської нафти на 60 днів. У Вашингтоні заявили, що це рішення ухвалили в межах домовленостей, за якими Іран має забезпечити вільний прохід через Ормузьку протоку та допустити інспекторів МАГАТЕ.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.