Зеленський зустрівся з Ердоганом: що обговорював

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram.

“Завершуємо насичений день у Туреччині”, – констатував президент.

У цій країні він провів зустріч з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом. Перемовини сам Зеленський назвав “дуже важливими”.

“Безпека – і в нашому Чорноморському регіоні, і загалом в Європі. Вдячний за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Формула миру. Захист наших країн, наших людей та наших інтересів. Увага саміту у Вільнюсі, що готується”, – написав президент Україні.

Окремо він планує обговорити захист і розвиток Чорноморської зернової ініціативи та подальші зусилля заради продовольчої безпеки.

“Світ має бути захищений від будь-якого терору”, – констатує Зеленський.

Перехоплені радіопереговори та записи з безпілотників свідчать, що Росія, ймовірно, наказує своїм солдатам убивати українських військовослужбовців, які здаються в полон.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.

Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.