Зеленський зустрівся з президентом Литви Ґітанасом Науседою: про що говорили

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Сьогодні, 23 серпня, президент України Володимир Зеленський провів зустріч з литовським лідером Ґітанасом Науседою, під час якої глави держав обговорили серед іншого необхідність розбудови альтернативних шляхів маршрутам “Чорноморської зернової ініціативи”.

Також очільники держав обговорили актуальну ситуацію на полі бою та нагальні потреби українських захисників. За словами Зеленського, першочергово важлива військово-технічна допомога, включно з навчанням і реабілітацією представників сил оборони України. Окрім цього, президенти розглянули співпрацю з питань продовольчої безпеки.

“Цінуємо приєднання Литви до Спільної декларації “Групи семи” про підтримку України та готовність до плідної взаємодії для реалізації української “формули миру” й проведення Глобального саміту миру”, – написав Зеленський.

Відтак він подякував Ґітанасу Науседі, Литві та всьому литовському народу за вагому підтримку нашої держави та людей.

“Історична єдність наших народів наближає мир для всієї Європи! Дякую за активну участь у реалізації цілей міжнародної Кримської платформи та його особистий внесок у всебічну допомогу Україні з боку Литви”, – наголосив президент.

Варто зауважити, що Литва підтримує Україну з перших днів повномасштабного вторгнення Росії. Нещодавно Державна Рада оборони Литви затвердила трирічний план військової підтримки України у розмірі 200 мільйонів євро.

А 17 серпня країна приєдналися до декларації G7 про довгострокові гарантії безпеки для України.

Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.