Зеленський зустрівся з президентом Литви Ґітанасом Науседою: про що говорили
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
Сьогодні, 23 серпня, президент України Володимир Зеленський провів зустріч з литовським лідером Ґітанасом Науседою, під час якої глави держав обговорили серед іншого необхідність розбудови альтернативних шляхів маршрутам “Чорноморської зернової ініціативи”.
Також очільники держав обговорили актуальну ситуацію на полі бою та нагальні потреби українських захисників. За словами Зеленського, першочергово важлива військово-технічна допомога, включно з навчанням і реабілітацією представників сил оборони України. Окрім цього, президенти розглянули співпрацю з питань продовольчої безпеки.
“Цінуємо приєднання Литви до Спільної декларації “Групи семи” про підтримку України та готовність до плідної взаємодії для реалізації української “формули миру” й проведення Глобального саміту миру”, – написав Зеленський.
Відтак він подякував Ґітанасу Науседі, Литві та всьому литовському народу за вагому підтримку нашої держави та людей.
“Історична єдність наших народів наближає мир для всієї Європи! Дякую за активну участь у реалізації цілей міжнародної Кримської платформи та його особистий внесок у всебічну допомогу Україні з боку Литви”, – наголосив президент.
Варто зауважити, що Литва підтримує Україну з перших днів повномасштабного вторгнення Росії. Нещодавно Державна Рада оборони Литви затвердила трирічний план військової підтримки України у розмірі 200 мільйонів євро.
А 17 серпня країна приєдналися до декларації G7 про довгострокові гарантії безпеки для України.
- 23 серпня президент Литви Ґітанас Науседа приїхав до Києва, щоб відсвяткувати День Незалежності.
Російські окупанти намагаються прорвати оборону міста Покровськ, що на Донеччині. Ворог хоче зайти з флангів, щоб уникнути фронтального штурму міста.
Під час виконання бойового завдання на Харківщині загинув український поет-модерніст Олексій Безпальцев. Йому було 34 роки.
Самопроголошена “ДНР”, контрольована Росією, заочно засудила командира української бригади “Азов” Дениса Прокопенка до 24 років ув’язнення в колонії суворого режиму.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що передає військам 300 тепловізійних дронів “Мавік” та 300 детекторів дронів “Ванільний цукорок”. Вартість цієї партії техніки складає мільйон євро.
Індійська режисерка Паяль Кападія, в якої є низка нагород на міжнародних кінофестивалях, пожертвувала $2000 на потреби гуманітарної організації “Бульдозер”. Ця організація займається евакуацією та транспортуванням тіл загиблих захисників України.