Зеленський зустрівся з віцепрезиденткою США: обговорили підтримку України та посилення ППО

Джерело: пресслужба Офісу Президента

У межах Мюнхенської конференції з питань безпеки в суботу, 17 лютого, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцепрезиденткою США Камалою Гарріс.

Фото: ОП

За словами Зеленського, головними темами розмови були безпека та стійкість.

“Звичайно, ключове для нас питання зараз – це збереження принципової американської підтримки. Україна та всі наші воїни потребують і дуже чекають відповідного позитивного голосування щодо пакета підтримки. Я дякую кожному й кожній, хто усвідомлює, як багато залежить від цього одного голосування”, – сказав президент.

Глава держави також поінформував Камалу Гарріс про ситуацію на фронті та важливість підтримки України для можливостей й перспективи Сил оборони.

Фото: ОП

Вони також обговорили продовження співпраці щодо посилання протиповітряної оборони України.

“Кожна система Patriot не лише рятує сотні й тисячі життів, а й дає змогу нормально працювати нашим містам, а отже – нашій економіці”, – сказав Зеленський.

Віцепрезидентка США запевнила в подальшій підтримці України.

“Ми повинні демонструвати таким агресорам, як Путін, що не можна захоплювати чужу землю безкарно”, – зазначила вона.

Фото: ОП

Нагадаємо, що Камала Гарріс заявила, що адміністрація Байдена буде наполягати на тому, щоб Росія відшкодувала Україні всі збитки після закінчення війни.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.