Жадан має отримати Нобелівську премію, а не ризикувати життям у лавах ЗСУ — історик Снайдер

Джерело: Тімоті Снайдер у соцмережі X  (Twitter) та “Суспільне

Історик та професор Єльського університету Тімоті Снайдер висловив думку про мобілізацію Сергія Жадана, наголошуючи на тому, що українському письменникові та поетові слід було б отримати Нобелівську премію, а не ризикувати життям на передовій.

“Сергій Жадан, один із найвидатніших творців культури світу, має тримати в руках Нобелівський диплом, а не гвинтівку”, — написав амбасадор платформи United24.

Він також зазначив, що місто Старобільськ у Луганській області, де народився Жадан, перебуває під російською окупацією з 3 березня 2022 року, а Харків, де проживає письменник і поет, зараз став мішенню для російських обстрілів.

Снайдер висловив занепокоєння відсутністю підтримки від США, що, на його думку, дозволяє Росії тероризувати все більшу територію України, загрожуючи життю не лише Жадана, а й мільйонів українців.

Історик підкреслив, що Жадан почав свою військову службу після того, як віддавався волонтерській роботі на початку війни.

“Він має сміливість зробити це, тоді як ми не можемо надати допомогу”, — підсумував Снайдер.

У 2022 році Комітет літературознавчих наук польської академії наук висунув Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури.

Раніше засоби масової інформації повідомляли, що Сергій Жадан приєднався до рядів бригади “Хартія”, де він раніше працював як волонтер. “Суспільне Культура” намагалося зв’язатися з письменником, але не отримало відповіді.

Інформацію про вступ Жадана до військової служби оприлюднив його друг, актор театру та кіно Михайло Озеров, який є комбатом бригади Національної гвардії України “Хартія”.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.