Жінка заплатила $37 тисяч за клонування свого померлого кота

Джерело: CBC

Мешканка Британської Колумбії, провінції Канади на узбережжі Тихого океану в Західній Канаді, Кріс Стюарт заплатила 50 тисяч канадських доларів за клонування кота Bear (Ведмедика), який два роки тому загинув під колесами автомобіля.

“Я знала, що хочу його клонувати, тому що за три-чотири роки до цього я намагалася клонувати одну з моїх собак, і у мене були інструкції, як відправити зразки клітин до компанії Viagen в Техасі”, – розповіла вона.

Viagen – американська компанія, яка займається клонуванням котів і собак. У відео на її каналі в YouTube пояснюється, що вона бере клітини тварини, яку власник хоче клонувати, і вставляє їх у ядро яйцеклітини самки тварини. Під час “запатентованого процесу” яйцеклітина і клітина з’єднуються разом, і ембріон починає рости. Потім ембріони підсаджують сурогатній матері, яка народжує клонованих цуценят або кошенят.

“Перш ніж досягти результату, знадобилося п’ять пересадок ембріонів. Я дізналася, що кошенята народилися, коли наприкінці січня мені зателефонували з Viagen і повідомили, що перенесення ембріонів, яке вони зробили в листопаді, призвело до народження кошенят 10 січня”, — зазначила жінка.

Нещодавно вона полетіла до Нью-Йорка, де компанія Viagen передала їй двох ідентичних кошенят, які є генетичними клонами Ведмедика.

“Я не можу їх відрізнити. З точки зору характеру, я б сказала, що вони обидва ідентичні Ведмедику: вони так само зухвалі і трішки зарозумілі”, – поділилася Стюарт.

Хоча рішення клонувати Ведмедика було насамперед емоційним, Стюарт зауважила, що вона захоплюється наукою і, крім того, хоче, щоб інші знали, що така можливість існує.

“Я б порадила власникам домашніх тварин: якщо у вас є улюбленець, серйозно подумайте над тим, щоб зберегти його клітини”, – наголосила Стюарт, додавши, що клітини можна взяти, поки тварина ще жива, або одразу після смерті, але їх слід негайно передати для кріогенного заморожування.

Видання пише, що народження кошенят, яких Кріс назвала Bear і Honey Bear (Любе ведмежатко), коштувало їй близько 50 тисяч канадських доларів – майже 37 тисяч доларів США.

“Чи було воно того варте? Абсолютно! Я дуже рада, що очікування закінчилося, дуже рада мати двох маленьких кошенят, які виглядають так само, як Ведмедик. Тож я дуже задоволена кінцевим результатом”, – резюмувала вона.

В РФ завербовані на війну засуджені починають повертатися додому. Експерти припускають, що після війни проти України на Росію очікує різкий стрибок злочинності, що може коштувати країні до 0,6% ВВП або близько 1 трлн рублів.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.