Жінка заплатила $37 тисяч за клонування свого померлого кота

Джерело: CBC

Мешканка Британської Колумбії, провінції Канади на узбережжі Тихого океану в Західній Канаді, Кріс Стюарт заплатила 50 тисяч канадських доларів за клонування кота Bear (Ведмедика), який два роки тому загинув під колесами автомобіля.

“Я знала, що хочу його клонувати, тому що за три-чотири роки до цього я намагалася клонувати одну з моїх собак, і у мене були інструкції, як відправити зразки клітин до компанії Viagen в Техасі”, – розповіла вона.

Viagen – американська компанія, яка займається клонуванням котів і собак. У відео на її каналі в YouTube пояснюється, що вона бере клітини тварини, яку власник хоче клонувати, і вставляє їх у ядро яйцеклітини самки тварини. Під час “запатентованого процесу” яйцеклітина і клітина з’єднуються разом, і ембріон починає рости. Потім ембріони підсаджують сурогатній матері, яка народжує клонованих цуценят або кошенят.

“Перш ніж досягти результату, знадобилося п’ять пересадок ембріонів. Я дізналася, що кошенята народилися, коли наприкінці січня мені зателефонували з Viagen і повідомили, що перенесення ембріонів, яке вони зробили в листопаді, призвело до народження кошенят 10 січня”, — зазначила жінка.

Нещодавно вона полетіла до Нью-Йорка, де компанія Viagen передала їй двох ідентичних кошенят, які є генетичними клонами Ведмедика.

“Я не можу їх відрізнити. З точки зору характеру, я б сказала, що вони обидва ідентичні Ведмедику: вони так само зухвалі і трішки зарозумілі”, – поділилася Стюарт.

Хоча рішення клонувати Ведмедика було насамперед емоційним, Стюарт зауважила, що вона захоплюється наукою і, крім того, хоче, щоб інші знали, що така можливість існує.

“Я б порадила власникам домашніх тварин: якщо у вас є улюбленець, серйозно подумайте над тим, щоб зберегти його клітини”, – наголосила Стюарт, додавши, що клітини можна взяти, поки тварина ще жива, або одразу після смерті, але їх слід негайно передати для кріогенного заморожування.

Видання пише, що народження кошенят, яких Кріс назвала Bear і Honey Bear (Любе ведмежатко), коштувало їй близько 50 тисяч канадських доларів – майже 37 тисяч доларів США.

“Чи було воно того варте? Абсолютно! Я дуже рада, що очікування закінчилося, дуже рада мати двох маленьких кошенят, які виглядають так само, як Ведмедик. Тож я дуже задоволена кінцевим результатом”, – резюмувала вона.

14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.

Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.