Жінки відмовляються від гормональної контрацепції через вибух дезінформації – WP

Джерело: The Washington Post

У статті The Washington Post зазначають, що багато жінок відмовляються від гормональної контрацепції через вибух дезінформації в соцмережах.

У виданні зазначають, що в таких соціальних мережах, як TikTok або Instagram є безліч оманливих відео, в яких жінки розповідають про збільшення ваги, депресію, тривогу та навіть безпліддя внаслідок вживання гормональних контрацептивів.

Лікарі кажуть, що спостерігають за дезінформацією про гормональні контрацептиви в Інтернеті, націленої на вразливу демографічну групу: підлітків, які більш схильні вірити тому, що бачать в телефонах.

Фото: Miki Kim для The Washington Post

Хоча лікарі стверджують, що гормональна контрацепція, яка включає протизаплідні таблетки та внутрішньоматкові спіралі (ВМС), є безпечною та ефективною, вони стурбовані, що багато пацієнтів були змушені звертатися за інформацією до некваліфіковані онлайн-спільноти.

“Люди видають себе за експертів із гормональних контрацептивів та говорять про речі, які наука не підтверджує. Я бачу прямі провали цієї дезінформації”, — сказав Майкл Белмонте, акушер-гінеколог округу Колумбія та експерт із планування сім’ї Американського коледжу акушерів та гінекологів (ACOG).

Він каже, що жінки часто приходять на аборти, повіривши в те, що бачать у соціальних мережах про небезпеку гормонального контролю над народжуваністю та ефективність відстеження менструацій для запобігання вагітності. 

У виданні зазначають, що будь-які форми ліків, включаючи гормональні контрацептиви, можуть мати побічні ефекти. 

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів зазначає, що ризик утворення тромбів під час використання протизаплідних таблеток — у 3-9 жінок із 10 000, які приймають таблетки — залишається нижчим, ніж ризик утворення тромбів під час вагітності та в післяпологовому періоді.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.

Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.

27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.