Жінки вибачаються на роботі частіше, ніж чоловіки – дослідження
Джерело: The Economist
Нове дослідження “Gender gap in apologies”, проведене економістами Лілі Лю та Маршаллом Мо зі Стенфордського університету, виявило гендерну різницю у вибаченнях і її вплив на кар’єру.
У межах експерименту вчені поділили 700 американських учасників на “працівників” і “роботодавців”. Перші проходили стандартний тест, а другі оцінювали їхні результати та вирішували, кого з них “підвищити”. Також кожен “працівник” мав написати повідомлення, щоб вплинути на рішення “роботодавця”.
Результати засвідчили, що, хоча оцінки за тест були майже однаковими в обох груп (у середньому 4,16 правильних відповідей у жінок і 4,24 – у чоловіків із 10 можливих), жінки вдвічі частіше вживали слова “вибач” або “перепрошую” у своїх повідомленнях.
До того ж жінки оцінили свою схильність до вибачень вищою, ніж чоловіки: 69 проти 61 балів зі 100.
За словами дослідників, цю різницю можна пояснити впевненістю в собі: чоловіки вважали, що дали 4 правильні відповіді, а жінки – лише 3,2. Однак навіть з урахуванням цього чинника жінки вибачалися на 12% частіше.
Водночас роботодавці сприймали часті вибачення, особливо з боку жінок, як ознаку некомпетентності. При цьому вони зізналися, що відчували більше симпатії до таких працівників.
- Результати дослідження, опубліковані у журналі JAMA Otolaryngology-Head & Neck Surgery, виявили зв’язок між значним вживанням солодких напоїв та підвищеним ризиком раку ротової порожнини у жінок.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.