Жінки значно рідше використовують ШІ. Як це вплине на оплату праці чоловіків?

Джерело: Bloomberg

Серед перших користувачів штучним інтелектом є чоловіки, що може посилити гендерну різницю в оплаті праці.

Дослідники визначили, що половина всіх опитаних чоловіків зізналися у використанні ШІ упродовж останніх 12 місяців. Однак лише 37% жінок користувалися ним у той самий період.

Такий розрив між користувачами штучного інтелекту, на думку дослідника Джозі Кокса, заслуговує на увагу насамперед через те, що ця нова технологія кардинально та швидко трансформує ринок праці.

Минулого року за результатами досліджень можна було визначити, що 29,5% робочого часу можна буде автоматизувати до 2030 року. Частина з них належить саме роботі ШІ. Тим часом Goldman Sach прогнозує, що штучний інтелект може замінити до 300 млн штатних робочих місць уже за 10 років.

Дослідження вже свідчать, що ШІ може істотно підвищити продуктивність певних видів роботи. Також за їхніми результатами працівники, які використовували генеративний штучний інтелект, справлялися набагато швидше.

Дослідники пояснюють, що “жінки, як правило, більше стурбовані негативними наслідками обміну даними. Натомість чоловіки бачать більші переваги для власних можливостей працевлаштування та менші ризики від використання штучного інтелекту”.

Дослідники звертають увагу, що усі 890 респондентів опитування проживали у США, близько 82% були білими. Майже 60% мали ступінь бакалавра або вище, а 43% заробляли понад 100 000 на рік. Це значно обмежує вибірку, але результати збігаються із попередніми: жінки менше схильні довіряти технологіям, тоді як чоловіки –  впевненіші у своїх технічних знаннях.

Нині міжнародний гендерний розрив в оплаті праці становить приблизно 20%. Також автор дослідження вважає, що, найімовірніше, робочі місця, які зробить зайвими ШІ, наразі здебільшого займають жінки.

3 грудня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з главою РФ Володимиром Путіним обговорив нинішню ситуацію у Сирії. Він заявив, що Анкара, підтримуючи територіальну цілісність Сирії, прагне “справедливого та довгострокового врегулювання”.

Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги. 

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.

Агентство з розшуку та менеджменту активів отримало офіційний звіт оцінки щодо спортивної бази екснардепа Віктора Медведчука, яку рішенням суду передали в управління Агентства.

З січня 2025 року іспити з водіння в Литві проводитимуться виключно литовською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу, за винятком випадків, котрі стосуються громадян України.