Журналісти закликали відхили проєкт, який перешкоджатиме висвітленню кримінальних справ

Джерело: “Детектор медіа”

Медіарух, до складу якого входять українські журналісти, медіа та медійні організації, у заяві закликали Верховну Раду не голосувати за законопроєкт, який перешкоджатиме висвітленню кримінальних справ, повʼязаних із війною.

“Ми, журналісти видань, що системно висвітлюють важливі для суспільства судові процеси та розслідування, також вбачаємо у цьому ризики перешкоджання нашій роботі, а також права наших читачів на отримання достовірної інформації про події в Україні”, — йдеться в заяві Медіаруху.

Спільнота Медіаруху об’єднує журналістів провідних українських медіа, журналістів-розслідувачів та експертів медійних громадських організацій.

“Ми вбачаємо в законопроєкті 7033-д спробу цензури, яка значно звузить можливості громадського контролю над важливими судовими процесами та ймовірно сприятиме суддівському свавіллю. Закликаємо депутатів відхилити цей законопроєкт”, – заявили в Медіарусі.

Раніше законопроєкт 7033-д “Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання розголошенню окремих відомостей у текстах судових рішень” розкритикували правозахисники через те, що він обмежує доступ до відкритої інформації у реєстрі судових рішень та надає суддям необмежені повноваження для цього. Вони зауважили, що в разі ухвалення закону суспільство буде позбавлене інформації про рішення у справах, пов’язаних із війною, військовими та мобілізацією.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.