Журналісти закликали відхили проєкт, який перешкоджатиме висвітленню кримінальних справ

Джерело: “Детектор медіа”

Медіарух, до складу якого входять українські журналісти, медіа та медійні організації, у заяві закликали Верховну Раду не голосувати за законопроєкт, який перешкоджатиме висвітленню кримінальних справ, повʼязаних із війною.

“Ми, журналісти видань, що системно висвітлюють важливі для суспільства судові процеси та розслідування, також вбачаємо у цьому ризики перешкоджання нашій роботі, а також права наших читачів на отримання достовірної інформації про події в Україні”, — йдеться в заяві Медіаруху.

Спільнота Медіаруху об’єднує журналістів провідних українських медіа, журналістів-розслідувачів та експертів медійних громадських організацій.

“Ми вбачаємо в законопроєкті 7033-д спробу цензури, яка значно звузить можливості громадського контролю над важливими судовими процесами та ймовірно сприятиме суддівському свавіллю. Закликаємо депутатів відхилити цей законопроєкт”, – заявили в Медіарусі.

Раніше законопроєкт 7033-д “Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання розголошенню окремих відомостей у текстах судових рішень” розкритикували правозахисники через те, що він обмежує доступ до відкритої інформації у реєстрі судових рішень та надає суддям необмежені повноваження для цього. Вони зауважили, що в разі ухвалення закону суспільство буде позбавлене інформації про рішення у справах, пов’язаних із війною, військовими та мобілізацією.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.