Житель Північної Кореї, який втік звідти, викрав автобус, аби повернутися 

Джерело: CNN

Південнокорейська поліція затримала північнокорейського перебіжчика, який намагався повернутися до Північної Кореї на викраденому автобусі. Чоловік проїхав близько 800 метрів мостом Тонгіл, що веде до демілітаризованої зони, перш ніж врізався в барикади.

Цей район вважається одним із найбільш охоронюваних кордонів у світі.

35-річний чоловік, який переїхав до Південної Кореї у 2011 році, в останні роки зазнавав фінансових труднощів і не мав стабільного житла. За даними поліції, він пояснив, що сумував за своєю родиною в Північній Кореї, що й стало причиною його спроби повернутися.

Після інциденту розслідують низку можливих злочинів перебіжчика, зокрема викрадення транспортного засобу, водіння без прав, порушення охорони військової бази та порушення закону про національну безпеку.

На записах камер відеоспостереження видно, як чоловік перевіряє припарковані автобуси, а згодом відганяє один із них.

Це не перший випадок спроби перебіжчика перетнути міст, щоб повернутися до Північної Кореї. За останні роки зафіксовано ще три подібні спроби, однак випадок із викраденим автобусом став першим такого роду.

За офіційними даними, понад 34 тисячі перебіжчиків з Північної Кореї прибули до Південної Кореї після завершення Корейської війни. Однак деякі з них зазнають труднощів асиміляції у південнокорейському суспільстві. За останнє десятиліття близько 30 перебіжчиків намагалися повернутися до Північної Кореї.

Дослідження американських вчених виявило зв’язок між робочим спілкуванням у неробочий час і підвищеним вигоранням працівників. 

Програма російського відеохостингу Rutube зникла з магазину додатків для Android Google Play.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 4 жовтня заходи обмеження споживання не прогнозуються. Водночас у компанії закликали споживати електроенергію ощадливо.

У своєму заповіті данський магнат з виробництва масла Ларс Еміль Бруун зазначив, що його величезна колекція монет, банкнот та медалей, яку він збирав понад 60 років, мала залишатися недоторканною на випадок знищення національної колекції Данії. І лише через століття колекцію можна було б продати на користь його нащадків. 

Україна вже отримала понад третину з 500 тисяч боєприпасів, які мають бути передані в рамках чеської ініціативи до кінця року, повідомив посол України в Чехії Василь Зварич.