Жителі Курщини звернулися до Путіна і зажадали «закінчити війну»
Джерело: The Moscow Times
Жителі села Ольгівка Курської області поскаржилися главі РФ Володимиру Путіну на труднощі, що виникли після евакуації, і закликали “завершити цю прокляту війну, яка забрала безліч безневинних життів”.
Ми три місяці як у пеклі, куди нам звертатися, де знайти порятунок… Ми хочемо, щоб наші діти бачили мирне небо, не слухали сигналу ракетна небезпека. Розберіться в цій ситуації та почуйте мешканців прикордоння. Не з власної волі ми все це терпимо, — заявили російські біженці з Курщини.
Вони поскаржилися, що стали безпритульними через те, що їхнє село зруйнували під час бойових дій. За їхніми словами, винайняти житло по кишені далеко не всім, а на роботу переселенців беруть неохоче. Також біженці повідомили, що деякі їх односельці загинули або зникли безвісти, оскільки евакуацію не оголосили вчасно і не всі встигли виїхати.
Окрім того, 10 листопада мітинг у Курську організували жителі Суджі, котрі також постраждали від бойових дій. Представник адміністрації Курської області Анатолій Дроган звинуватив присутніх у “незаконних діях” та попросив розійтися. Біженці відповіли відмовою, оскільки їм “все одно, де замерзати”. Після мітингу одного з учасників притягли до адміністративної відповідальності, а губернатор Курської області Олексій Смирнов відправив у відставку голову Суджанського району Олександра Богачова.
Раніше мешканці іншого прикордонного району РФ, Великосолдатського, також вийшли на мітинг, скаржачись на дорогу оренду тимчасового житла та відсутність житлових сертифікатів.
Путін розгорнув 50 000 російських і північнокорейських військ у спробі відбити Курщину в України до того, як Дональд Трамп вступить на посаду президента США у січні. Союзники по НАТО вважають, що Путін сподівається повернути територію, втрачену Україною до інавгурації пана Трампа 20 січня.
Оцінка британської оборонної розвідки, з якою ознайомився The Telegraph, свідчить, що Росія, швидше за все, посилить атаки безпілотників-камікадзе на українські позиції найближчими днями, використовуючи нові пускові пункти поблизу кордону.
Повідомлялося, що Трамп використав телефонну розмову з Путіним після президентських виборів минулого тижня, щоб застерегти російського лідера від ескалації війни на тлі побоювань зимового наступу, посиленого північнокорейськими військами та постачанням.
Нині ж близько 12 000 північнокорейських військових, ймовірно, братимуть участь у бойових діях у Курській області відповідно до договору про взаємну військову допомогу між Росією та Північною Кореєю, погодженого цього року.
Українські аналітики кажуть, що Кремль, можливо, також має на меті використати свою найбільшу контратаку в районі Курщини, щоб набрати імпульс і проштовхнутись до північно-східної Сумської області України.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що “десятки тисяч солдатів противника з кращих російських ударних підрозділів” атакують українські позиції у регіоні.
Під час переговорів щодо війни з Емманюелем Макроном у Парижі, британський прем’єр Кір Стармер заявив, що обидві країни намагатимуться поставити Україну в “найсильнішу позицію до зими”.
Своєю чергою, міністр оборони Британії Джон Хілі сказав, що Трамп був “абсолютно правим”, коли застеріг Путіна від ескалації, і що США продовжуватимуть політику “безпека через силу”, попри погрози майбутнього президента скоротити військову допомогу Україні.
Разом з тим, західні дипломати стурбовані тим, що Путін спробує швидко захопити територію до інавгурації Трампа, щоб дати Росії більше можливостей для переговорів у будь-яких мирних перемовинах.
Раніше ЗМІ з посиланням на українські та американські джерела повідомили, що північнокорейські солдати вступили у свій перший бій проти України на боці РФ на Курському напрямку.
За оцінками різних країн, КНДР відправила до Росії від 10 000 до 12 000 військових. Хоча основна кількість північнокорейців ще не була залучена до прямих боєзіткнень, і в Україні, і в США назвали їхню появу на полі бою значною ескалацією.
Українське джерело додало, що більшість військових КНДР можуть вступити у нові бої проти України вже найближчими днями.
Джерело також повідомило, що північнокорейців поділили на два підрозділи – штурмовий та оборонний, який захищатиме територію Курщину, яку можуть відвоювати у боях.
Поки невідомо, що Кремль пообіцяв лідеру КНДР Кім Чен Ину в обмін на живу силу, та за даними американських посадовців, наразі немає доказів про будь-який рівноцінний обмін між країнами. При цьому на Заході остерігаються, що Росія передасть Північній Кореї суттєву військову допомогу, яка загрожуватиме безпеці Південної Кореї і США.
Зауважмо, що в Україні ще на початку тижня повідомили, що ЗСУ почали атакувати північнокорейських солдатів на Курщині. Цю інформацію підтвердив і Президент України Володимир Зеленський.
Читайте також: Путін поспішає відбити Курщину до інавгурації Трампа – The Telegraph
- За оцінками Південної Кореї, КНДР відправила до РФ понад 10 000 своїх військових, які будуть залучені до війни проти України. Значна частина з них вже у прифронтових районах, зокрема на Курщині.
- 9 листопада глава РФ Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору про стратегічне партнерство між Росією та Північною Кореєю. Документ було підписано в червні під час візиту Путіна до КНДР, а нещодавно ратифіковано Федеральними зборами РФ.
- Друга партія північнокорейських солдатів незабаром вирушить до Росії, згідно з документами південнокорейської розвідки.
- Зауважимо, за даними Національної розвідувальної служби Південної Кореї (NIS), раніше КНДР вирішила відправити на допомогу РФ у війні проти України 12 000 своїх військових.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Франція буцімто неодноразово зверталася до Росії, пропонуючи налагодити діалог щодо російсько-української війни без участі України.
Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.
Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – була створена у 2023 році, як підрозділ…
23 грудня близько 17:00 у тимчасово окупованому Криму дрон уразив судно “Федір Урюпін” у бухті біля селища Чорноморське.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.