Зеленський підтвердив перші боєзіткнення з солдатами КНДР на фронті

Джерело: Володимир Зеленський/Фейсбук

5 листопада президент Володимир Зеленський підтвердив перші бойові зіткнення між Силами оборони та військами КНДР, наголосивши, що Україна та світ мають зробити все можливе, аби залучення північнокорейських військових стало програшним кроком, як для Кремля, так і для Північної Кореї.

Терор, на жаль, може поширюватись як вірус, коли не зустрічає достатньої протидії. Зараз протидія має стати достатньою. Достатньо сильною. Першими боями з північнокорейськими солдатами відкривається нова сторінка нестабільності у світі. Ми маємо разом зі світом зробити все, щоб цей російський крок на розширення війни, на справжню ескалацію, щоб цей його (Путіна – ред.) крок став програшним. І для нього, і для Північної Кореї, – наголосив Зеленський.

Глава держави висловив вдячність “усім у світі, хто відреагував на появу в Росії північнокорейських солдатів”, а також тим, “хто готує через це відповідні дії на підтримку нашого захисту тут, в Україні”.

Зауважимо, Сполучені Штати отримали інформацію, котра вказує на те, що станом на сьогодні у Курській області Росії вже перебувають 8000 північнокорейських військ, повідомив заступник посла США в ООН Роберт Вуд.

Тоді як за оцінками Південної Кореї, КНДР відправила до РФ понад 10 000 своїх військових, які будуть залучені до війни проти України. Значна частина з них вже у прифронтових районах, зокрема на Курщині.

Україна назвала імена трьох північнокорейських генералів, котрі супроводжують війська азійської країни в Росії.

Також Вуд заявив, що якщо військові КНДР приєднаються до Росії у війні проти України, то “вони напевне повернуться у мішках для трупів”.

Рада Безпеки ООН у складі 15 членів зібралася 31 жовтня на вимогу Росії щодо “постачань західної зброї в Україну”.

Нещодавно НАТО повідомило, що північнокорейські військові підрозділи розгорнуто в Курській області Росії, що посилює занепокоєння Заходу через очевидну “ескалацію”. Разом з тим, це може бути ознакою того, що Росія сподівається компенсувати зростання втрат на полі бою та продовжувати досягати повільних постійних успіхів у східній Україні.

Поглиблення військової співпраці між Росією та Північною Кореєю є загрозою як індійсько-тихоокеанській, так і євроатлантичній безпеці, – заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте після переговорів із південнокорейською делегацією.

За оцінками Пентагону, 10 000 північнокорейських військовослужбовців розгорнуто на сході Росії для навчання.

Частина цих солдатів уже переїхала ближче до України, і ми все більше стурбовані тим, що Росія має намір використовувати цих солдатів у бойових діях або для підтримки бойових дій проти українських сил у Курській області Росії поблизу кордону з Україною, — сказала речниця Пентагону Сабріна Сінгх.

Українська військова розвідка повідомила, що перші північнокорейські підрозділи зафіксовано в Курському прикордонному районі, де українські війська діють після початку великого вторгнення в серпні.

Однак, Пентагон поки що відмовився підтвердити, що північнокорейські війська вже перебувають у Курську.

Цілком ймовірно, що вони рухаються в цьому напрямку до Курська. Але я поки що не маю більш детальної інформації, – додала Сінгх.

Раніше делегація Республіки Корея інформувала Північноатлантичну раду НАТО та партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні – Австралію, Японію та Нову Зеландію – про зростаючу участь Північної Кореї у війні на боці Росії. Під час цього обговорення союзники поділилися своїми розвідувальними даними, що дозволило підтвердити розгортання північнокорейських військових підрозділів у Курській області Росії.

Рютте також наголосив, що залучення військових КНДР до бойових дій є “черговим порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН” та “небезпечним розширенням війни” з боку Росії. Генсек закликав РФ і КНДР негайно припинити такі дії. Він сказав, що поглиблення військової співпраці між цими країнами створює загрозу як для індо-тихоокеанської, так і для євроатлантичної безпеки.

За словами Рютте, Пхеньян уже поставив Росії “мільйони одиниць боєприпасів та балістичних ракет”, що посилює конфлікт в Європі та ставить під загрозу глобальну безпеку. В обмін на ці постачання Росія надає Північній Кореї військові технології та підтримку для обходу міжнародних санкцій. На його переконання, співпраця Москви з Пхеньяном є ознакою зростаючого відчаю російського керівництва у веденні війни.

У Південній Кореї заявили, що участь військ КНДР у війні Росії проти України є “серйозною загрозою безпеці” та пообіцяли зреагувати.

Зауважимо, за даними Національної розвідувальної служби Південної Кореї (NIS), КНДР вирішила відправити на допомогу РФ у війні проти України 12 000 своїх військових.

Тоді як згідно з даними очільника ГУР МОУ Кирила Буданова, росіяни вже займаються підготовкою близько 11 000 північнокорейських військових.

Підготовка триває на сході РФ і, за оцінками розвідки, вони будуть готові до участі у війні вже з 1 листопада.

На початку тижня у міноборони Південної Кореї заявили, що повідомлення про те, що північнокорейські військові відправились на допомогу Росії, “цілком ймовірні” і, скоріш за все, КНДР відправить до РФ ще більше солдатів.

Україна стверджує, що солдатів з КНДР відправили, аби вони допомагали росіянам запускати свої балістичні ракети. У ЗМІ повідомили, що кілька північнокорейців загинули унаслідок ракетного удару по ТОТ Донеччини.

Цю інформацію підтвердив голова Центру протидії дезінформації України Андрій Коваленко, який у своєму телеграм-каналі написав, що військові інженери з КНДР контролюють процес запуску озброєння і деякі з них вже загинули.

Українське джерело у розвідці повідомило, що невідомо, на яку ділянку фронту можуть направити північнокорейців. Одне з припущень – що їх розташують уздовж кордону замість російських військових, які зараз там перебувають, щоб перекинути їх на фронт в Україні.

Речник Генштабу Дмитро Лиховій пояснив необхідність створення у ЗСУ нових бригад замість поповнення особового складу наявних бригад.

В Україні для військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях, та їхніх родин будуть впроваджені нові програми психологічного забезпечення та відновлення.

Міністерство оборони України спільно з Генеральним штабом ЗСУ працюють над розробкою цифрового сервісу, який дозволить спростити процедуру переведення військовослужбовців між частинами. З метою врахування думки військових, у застосунку “Армія+” було запущено відповідне опитування.

Міністерство закордонних справ України вважає безпідставними заяви віцепрем’єр-міністра та міністра цифровізації Польщі Кшиштофа Гавковського про нібито прагнення Президента України Володимира Зеленського втягнути Польщу у військовий конфлікт із Росією.

Російська влада готується змінити систему виплат військовим за поранення та поставити розмір компенсації у залежність від тяжкості травми.