Життю прем’єр-міністра Словаччини Роберту Фіцо більше нічого не загрожує

Джерело: Bloomberg

Прем’єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо більше не загрожує життя після того, як його спробували вбити. Стан Фіцо залишається “дуже серйозним“, а його відновлення займе багато часу, заявив міністр оборони Роберт Калінак.

“Найгірше, чого ми боялися, на цей момент минуло”, – сказав Калінак.

Нагадаємо, що 71-річний підозрюваний здійснив п’ять пострілів у прем’єр-міністра, коли той підійшов до натовпу після засідання уряду в місті Гандлова.

Обраний президент Пітер Пеллегріні оголосив, що запланований круглий стіл за участю представників усіх парламентських партій, швидше за все, не відбудеться у вівторок. Пеллегріні намагався організувати цю зустріч із колишньою президенткою Зузаною Чапутовою, щоб заспокоїти ситуацію у країні.

“Мені дуже прикро, але я повинен сказати це цілком відверто: явно не настав час для круглого столу з представниками всіх парламентських партій”, – сказав Пеллегріні.

В РФ завербовані на війну засуджені починають повертатися додому. Експерти припускають, що після війни проти України на Росію очікує різкий стрибок злочинності, що може коштувати країні до 0,6% ВВП або близько 1 трлн рублів.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.