Зі США вислали французького науковця, який критикував політику адміністрації Трампа
Джерело: Le Monde з посиланням на AFP
Зі Сполучених Штатів вислали французького науковця, який в особистих повідомленнях критикував політику адміністрації президента США Дональда Трампа.
За повідомленням ЗМІ, інцидент трапився 9 березня, коли науковець прибув до США на конференцію. Одразу після цього його обрали для перевірки, під час якої зокрема перевіряли його особистий телефон та робочий комп’ютер.
У межах перевірки було виявлено повідомлення з обговоренням того, як адміністрація Трампа ставиться до вчених. Ці повідомлення визнали такими, які “свідчать про ненависть до Трампа і можуть характеризуватись як тероризм”.
Щобільше, у вченого конфіскували його особисту та професійну техніку, а його самого наступного дня відправили до Європи.
Інше джерело AFP повідомило, що влада США звинуватила француза у “ненависті та конспірологічних повідомленнях”. Вченому повідомили, що розслідуванням займатиметься ФБР, але невдовзі звинувачення були зняті.
На інцидент вже зреагували у французькому уряді, висловивши жаль щодо ситуації з науковцем.
“Я з тривогою дізнався, що французькому науковцю, який працював у складі місії Французького національного центру наукових досліджень, і який їхав на конференцію неподалік Х’юстона, заборонили в’їзд у США, а згодом вислали з країни. Скоріш за все, американська влада вдалась до таких дій, оскільки у телефоні науковця були переписки з колегами і друзями, в яких він висловив особисту думку про наукову політику, яку здійснює адміністрація Трампа”, – сказав міністр вищої освіти і досліджень Франції Філіп Батіст
Він додав, що свобода думки, досліджень та академічна свобода – це цінності, які захищатиме Франція і які вона буде відстоювати.
- США висилають з країни посла Південно-Африканської Республіки (ПАР). Держсекретар США Марко Рубіо назвав його особою, яка “більше небажана у нашій великій країні”.
- Очільник МЗС Нової Зеландії Вінстон Пітерс повідомив про звільнення посла у Великій Британії після його заяв про президента США Дональда Трампа, які у відомстві розцінили “критичними”.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.