Зі звільненого села Урожайне евакуювали останніх цивільних

Джерело: “Суспільне”

Зі звільненого Урожайного Донецької області евакуювали останніх цивільних — чоловіка, жінку та їхнього дорослого сина. Начальник Великоновосілківської селищної військової адміністрації Сергій Ященко зауважив, що у селищі немає жодної вцілілої будівлі.

“Це останній населений пункт з нашої громади, який звільнений від російської окупації. Громада звільнена повністю”, — зазначив Ященко.

Евакуйовані перебувають у безпечному місці, вони забезпечені необхідним. Їм було надано психологічну допомогу.

Зокрема у селищі зруйновано школу, домівки та фельдшерський пункт.

“Це було доволі велике селище. Станом на перше січня 2022 року у населеному пункті проживала тисяча жителів. На момент окупації — залишались близько пів тисячі людей, коли почались активні бойові дії люди виїжджали”, — зауважив Ященко.

Тимчасово подати документи на компенсації пошкодженого майна не можна через те, що населений пункт знаходиться у зоні бойових дій. Поки реєстри закриті, як і доступ до селища.

За даними синоптиків у суботу, 27 червня, місцями пройдуть опади.

У Вроцлаві блискавка влучила у мультимедійний фонтан під час грози – інцидент зафіксували камери спостереження.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав рішення Кароля Навроцького про позбавлення Володимира Зеленського ордена Білого Орла “неадекватним”, заявивши, що воно фактично принизило українського президента.

Рятувальники у Венесуелі врятували собаку, яка опинилася під завалами після серії землетрусів, що спричинили масштабні руйнування в окремих районах країни.

Студентку Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юліану Казнодій, яка 21 червня під час маршу “КиївПрайд” топтала прапори ЛГБТІК+, звільнили з роботи у б’юті-барі G × KYIV.