ЗМІ: Кіпр має довгостроковий план інтеграції в НАТО
Джерело: Kathimerini
Кіпр висловив намір приєднатися до Північноатлантичного альянсу. Нікосія переконана, що наявність необхідної інфраструктури та можливостей робить країну привабливою для Вашингтона.
Згідно з ексклюзивною інформацією, отриманою Kathimerini, пропозиція, яка характеризується детальним і довгостроковим підходом, складається з взаємозалежних етапів і вже отримала позитивну відповідь з Вашингтона.
Зауважується, що президент Кіпру Нікос Христодулідіс вже обговорив перспективи вступу країни до НАТО з чинним главою США Джо Байденом під час жовтневої зустрічі у Вашингтоні.
Сторони акцентували на модернізації оборонного потенціалу Кіпру для відповідності стандартам НАТО.
Країна вже має привабливу інфраструктуру, включаючи порти, аеропорти та військові об’єкти, котрі нині обслуговують Збройні сили США. Ці активи справили враження на Вашингтон і вважаються життєво важливими для довгострокової регіональної стратегії. Додаткові розробки можуть навіть включати можливість безплатного надання Кіпру оборонного обладнання та виробів через програми продажу за кордоном.
Однією з ключових сфер інтересів є база Андреас Папандреу в Пафосі, яка, як повідомляється, привернула увагу США потенційною постійною військовою присутністю.
Також Кіпр звернувся до США з проханням про закупівлю військової техніки та висловив бажання направляти офіцерів Національної гвардії на навчання до американських військових академій.
Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Кіпр має довгостроковий і стратегічно обґрунтований план інтеграції в НАТО. У Вашингтоні цей план називають “безпрограшним варіантом”.
Ключовими елементами стратегії є прогрес у врегулюванні кіпрського конфлікту та покращення відносин між Кіпром і Туреччиною.
Зауважимо, 2 листопада 2023 року президент Володимир Зеленський повідомив про приєднання Кіпру до Вільнюської декларації G7 стосовно гарантій безпеки для України.
- Найбільший кіпрський банк Bank of Cyprus припинив функціонування своїх представництв у Москві та Санкт-Петербурзі.
- Посол України в Республіці Кіпр Руслан Німчинський заявив, що Кіпр робить “надзвичайно важливий” внесок у посилення санкційного тиску на РФ.
- Розслідування Cyprus Confidential під керівництвом ICIJ показує, як ця країна-членкиня ЄС підтримувала фінансову машину Кремля, переміщуючи величезні суми для олігархів, зокрема вже після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.
У Німеччині розробляють національний план створення бункерів для захисту населення. План передбачає переобладнання громадських і приватних будівель, а також створення мобільного додатку для пошуку укриттів та інформування громадян про заходи безпеки.
Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп.
Спеціальний прокурор Джек Сміт офіційно звернувся до судів із проханням закрити дві федеральні справи проти обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, зокрема щодо втручання у вибори та зловживання секретними документами.
Казахстан поставив за мету збільшити частку закордонних постачань нафти без російської допомоги. Міністр енергетики країни Алмасадам Саткалієв заявив, що обсяг такого експорту має зрости у 13 разів.