ЗМІ показали, як виглядає в’язниця режиму Асада, де людей страчували та катували роками

Джерело: Anadolu

Журналісти показали, як виглядає військова в’язниця Седная у Сирії, відома застосуванням тортур і страт. Після втечі диктатора Башара Асада повстанці випускають людей з цієї в’язниці.

Вважається, що вона має кілька підземних рівнів, тож наразі тривають спроби визволити ув’язнених із нижніх рівнів.

Дістатись до усіх ув’язнених

Гуманітарна група в Сирії “Білі шоломи” заявила, що мобілізувала зусилля для розслідування свідчень тих, хто вижив, про утримання в’язнів у підземних камерах в’язниці Седная.

Джерело: Anadolu

Директор “Білих шоломів” Раед Аль Салех заявив, що в Седнаю було відправлено п’ять спеціалізованих груп швидкого реагування, яким допомагають два гіди, знайомі з планом в’язниці.

За словами очевидців, тривають зусилля з порятунку ув’язнених, які ледь не задихнулися через погану вентиляцію у в’язниці.

Щоб звільнити ув’язнених, яких видно на відео з камер спостереження, необхідно розблокувати електронні двері до підземних рівнів.

Місцева влада звернулася до колишніх солдатів і співробітників в’язниці часів поваленого режиму з проханням надати коди для відкриття дверей.

Джерело: Anadolu/Facebook

Страти і тортури у в’язниці

На кадрах, які поширюють користувачі соцмереж і ЗМІ, показано, що серед звільнених були маленькі діти, яких утримували разом із матерями. На деяких кадрах видно, як колишні ув’язнені, які не можуть ходити через тортури, повзуть із в’язниці.

В одному з відео, що поширюється в соціальних мережах, сирійський в’язень розповів, що його і ще кілька десятків людей того дня мали б стратити.

“Наша страта була призначена на пів години тому. 54 людини… Наша страта мала бути сьогодні”, – говорить він.

Згідно з доповідями міжнародних організацій, військова в’язниця Седная стала базою для утримання під вартою мирних протестувальників і військових опонентів після повстання в березні 2011 року.

У період між 2011 і 2015 роками щотижня, а іноді й раз на два тижні, у в’язниці відбувалися страти через повішення. За один раз страчували приблизно 50 осіб.

Звіти також свідчать про те, що режим навмисно утримував затриманих у поганих умовах, неодноразово катував і систематично позбавляв їжі, води, ліків і медичної допомоги.

Видання показало умови у в’язниці.

Також Anadolu зафіксувало тіла людей, нещодавно закатованих у в’язниці.

Свідчення в’язня

Один зі звільнених в’язнів, ліванець Сухаїл Хамві розповів, що кожен день для нього був мукою, він не мав надії колись повернутися на батьківщину.

Хамві заарештували у 1991 році сирійською військовою розвідкою та засудили до довічного ув’язнення у Седнаї.

Про умови свого ув’язнення Хамві розповів: “Все, чим я жив і дихав з моменту арешту, було мукою … почуттям, змішаним з відчаєм і позбавленням. У мене не було жодної надії на те, що я коли-небудь знову вийду з в’язниці“.

Він додав: “Побачень не було, а спілкування з сім’єю і родичами було повністю заборонено. Я вважаю, що ЗМІ недостатньо висвітлювали нашу трагедію“.

Уряд Великої Британії анонсував новий пакет підтримки України в рамках угоди, що передбачає сторічне партнерство між державами.

Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що візьме участь у безпековій конференції в Мюнхені, де говоритиме про припинення війни Росії проти України.

Норвегія очікує, що російські спецслужби у 2025 році можуть спробувати здійснити диверсії проти енергетичної інфраструктури країни. Таку оцінку надала Служба безпеки поліції (PST) у своєму щорічному звіті про загрози.

За місяць минає три роки відтоді, як російська армія оточила український Маріуполь, заблокувавши можливість підкріплення….

Війська РФ атакували Антонівку на Херсонщині. Постраждали поліціянти та цивільні, є загиблий.