Зміна клімату становить загрозу для людей із захворюваннями легенів – дослідження

Джерело: Independent з посиланням на звіт, опублікований в European Respiratory Journal

Кліматичні зміни по всьому світу становлять загрозу для людей, які страждають на астму та хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

За попередніми оцінками, пов’язаний з кліматом тепловий стрес, а також недоїдання, малярія та діарея щорічно спричинятимуть щонайменше 250 тисяч смертей у всьому світі.

Авторка звіту, професорка Зорана Йованович Андерсен пояснила, що зміна клімату впливає на здоров’я кожного, але, ймовірно, пацієнти з респіраторними захворюваннями є одними із найбільш вразливих.

“Це люди, які вже мають труднощі з диханням, і вони набагато чутливіші до нашого мінливого клімату. Їхні симптоми з часом будуть погіршуватися, а для деяких це буде фатальним. Забруднення повітря вже завдає шкоди нашим легеням. Зараз наслідки зміни клімату стають серйозною загрозою для пацієнтів з респіраторними захворюваннями”, – попередила вона.

Серед небезпечних наслідків погодних змін – підвищення температури та збільшення кількості алергенів у повітрі, таких як пилок, а також теплові хвилі, посухи та лісові пожежі, що, своєю чергою, спричиняють пилові бурі та повені.

Зазначено, що немовлята та діти, чиї легені все ще розвиваються, також зіштовхуються з додатковим ризиком.

“Забруднене середовище є смертельним, особливо для маленьких дітей. Їхні органи, дихальні шляхи та імунна система роблять їх особливо вразливими до брудного повітря і води”, – зазначила ексгенеральна директорка ВООЗ Маргарет Чен.

Водночас кліматичні зміни можуть збільшити ймовірність виникнення алергічних реакцій у людей та/або нових випадків хронічних захворювань (астми, ХОЗЛ, раку легенів), інфекційних респіраторних захворюваннях (пневмонія, грип, туберкульоз, COVID-19), а також загострення наявних респіраторних захворювань (кашель, хрипи, задишка, утруднене дихання).

У виданні зауважили, що у 2021 році ВООЗ оцінила зміну клімату як “найбільшу загрозу здоров’ю, на яке наражається людство”.

На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.

Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.

Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.