Зміна клімату становить загрозу для людей із захворюваннями легенів – дослідження

Джерело: Independent з посиланням на звіт, опублікований в European Respiratory Journal

Кліматичні зміни по всьому світу становлять загрозу для людей, які страждають на астму та хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

За попередніми оцінками, пов’язаний з кліматом тепловий стрес, а також недоїдання, малярія та діарея щорічно спричинятимуть щонайменше 250 тисяч смертей у всьому світі.

Авторка звіту, професорка Зорана Йованович Андерсен пояснила, що зміна клімату впливає на здоров’я кожного, але, ймовірно, пацієнти з респіраторними захворюваннями є одними із найбільш вразливих.

“Це люди, які вже мають труднощі з диханням, і вони набагато чутливіші до нашого мінливого клімату. Їхні симптоми з часом будуть погіршуватися, а для деяких це буде фатальним. Забруднення повітря вже завдає шкоди нашим легеням. Зараз наслідки зміни клімату стають серйозною загрозою для пацієнтів з респіраторними захворюваннями”, – попередила вона.

Серед небезпечних наслідків погодних змін – підвищення температури та збільшення кількості алергенів у повітрі, таких як пилок, а також теплові хвилі, посухи та лісові пожежі, що, своєю чергою, спричиняють пилові бурі та повені.

Зазначено, що немовлята та діти, чиї легені все ще розвиваються, також зіштовхуються з додатковим ризиком.

“Забруднене середовище є смертельним, особливо для маленьких дітей. Їхні органи, дихальні шляхи та імунна система роблять їх особливо вразливими до брудного повітря і води”, – зазначила ексгенеральна директорка ВООЗ Маргарет Чен.

Водночас кліматичні зміни можуть збільшити ймовірність виникнення алергічних реакцій у людей та/або нових випадків хронічних захворювань (астми, ХОЗЛ, раку легенів), інфекційних респіраторних захворюваннях (пневмонія, грип, туберкульоз, COVID-19), а також загострення наявних респіраторних захворювань (кашель, хрипи, задишка, утруднене дихання).

У виданні зауважили, що у 2021 році ВООЗ оцінила зміну клімату як “найбільшу загрозу здоров’ю, на яке наражається людство”.

Вранці 25 грудня російські окупанти завдали ракетних ударів по Харкову. Є постраждалі.

Уночі та вранці у середу, 25 грудня, російські війська чотири рази обстріляли прикордонні райони та населені пункти Сумської області.

Частина Івано-Франківської області залишилась без електропостачання після ранкової ракетної атаки РФ по регіону.

Вранці 25 грудня російські окупанти завдали чергового удару по українських енергооб’єктах, зокрема теплоелектростанціях (ТЕС).

Колишній очільник українського МЗС Дмитро Кулеба вважає, що Україна повинна стати членом НАТО, аби у майбутньому вона не напала на Росію у “реваншистському” настрої.