Змогли забрати тіло лише через тиждень: під Бахмутом загинув 19-річний Максим Божко
Джерело: Букви.
Максим Божко (29.07.2003 — 19.07.2023) – 19-річний новокаховчанин, що загинув під Бахмутом. Герою мало виповнитись через 10 днів від загибелі 20 років, проте Росія забрала у нього, як і ще тисяч захисників й захисниць, можливість прожити свої найкращі роки у незалежній країні.
Макс був єдиною дитиною в сім’ї, мати виховувала його одна. 19-річний захисник під час великої війни став на захист держави добровольцем – у Гвардію наступу, у полк “Цунамі” відомої бригади МВС – “Лють”.

Фото: Максим Божко
За словами брата загиблого Героя, навчання захисник проходив чотири місяці в Одесі. Востаннє вони бачились 11 липня, коли Макса на декілька днів відпустили додому перед бойовим виїздом.
“Він пообіцяв, що все буде добре, повернеться до нас живим, щоб ми не хвилювались, я востаннє обійняв його і посміхнувся”, – згадував брат загиблого.

Фото: Максим Божко
Рідні діляться, що 19 червня Макс і ще п’ять побратимів їхали на бронемашині в районі Бахмута, вірогідно, на позиції, в той час, як ворог обстріляв їх артилерією.
“Він досі там лежить десь в полі, мій маленький… Командир сказав, його мали сьогодні забрати уночі та доставити хоронити у суботу в Одесі. Але був знову сильний артобстріл, тож Макса і хлопців не вдалось забрати. Віримо, що будуть ще спроби…” – ділилися його рідні.

Фото: Максим Божко
Брат загиблого Героя у соцмережах опублікував фотографії та допис з останнім словами прощання: “Ти завжди рівнявся на мене, я займався – і ти займався зі мною, ти бачив мої тату – і хотів собі теж. Ми зробили парні, частина нашої історії – у мене на руці. Я часто намагався замінити тобі батька, чесно, нехай і не завжди виходило! Все ж ти виріс справжнім чоловіком, який знайшов у собі сміливість піти захищати нашу землю. Пробач мені за всі погані слова на твою адресу, пробач, що тоді не відмовив тебе. Мені так не вистачає твоїх жартів, твого сміху і погляду”.

Фото: Максим Божко
Його тіло вдалося забрати з поля бою лише через сім днів після загибелі.

Фото: Максим Божко

Фото: Максим Божко

Фото: Максим Божко

Фото: Максим Божко
- Офіцер Десантно-штурмових військ Збройних сил України “Фагот” поставив питання, чи можна звикнути до смерті військових? У колонці на #Буквах він вирішив поговорити на цю тему.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.