Змогли забрати тіло лише через тиждень: під Бахмутом загинув 19-річний Максим Божко

Джерело: Букви. 

Максим Божко (29.07.2003 — 19.07.2023) – 19-річний новокаховчанин, що загинув під Бахмутом. Герою мало виповнитись через 10 днів від загибелі 20 років, проте Росія забрала у нього, як і ще тисяч захисників й захисниць, можливість прожити свої найкращі роки у незалежній країні.

Макс був єдиною дитиною в сім’ї, мати виховувала його одна. 19-річний захисник під час великої війни став на захист держави добровольцем – у Гвардію наступу, у полк “Цунамі” відомої бригади МВС – “Лють”.

Фото: Максим Божко

За словами брата загиблого Героя, навчання захисник проходив чотири місяці в Одесі. Востаннє вони бачились 11 липня, коли Макса на декілька днів відпустили додому перед бойовим виїздом.

“Він пообіцяв, що все буде добре, повернеться до нас живим, щоб ми не хвилювались, я востаннє обійняв його і посміхнувся”, – згадував брат загиблого.

Фото: Максим Божко

Рідні діляться, що 19 червня Макс і ще п’ять побратимів їхали на бронемашині в районі Бахмута, вірогідно, на позиції, в той час, як ворог обстріляв їх артилерією.

“Він досі там лежить десь в полі, мій маленький… Командир сказав, його мали сьогодні забрати уночі та доставити хоронити у суботу в Одесі. Але був знову сильний артобстріл, тож Макса і хлопців не вдалось забрати. Віримо, що будуть ще спроби…” – ділилися його рідні.

Фото: Максим Божко

Брат загиблого Героя у соцмережах опублікував фотографії та допис з останнім словами прощання: “Ти завжди рівнявся на мене, я займався – і ти займався зі мною, ти бачив мої тату – і хотів собі теж. Ми зробили парні, частина нашої історії – у мене на руці. Я часто намагався замінити тобі батька, чесно, нехай і не завжди виходило! Все ж ти виріс справжнім чоловіком, який знайшов у собі сміливість піти захищати нашу землю. Пробач мені за всі погані слова на твою адресу, пробач, що тоді не відмовив тебе. Мені так не вистачає твоїх жартів, твого сміху і погляду”.

Фото: Максим Божко

Його тіло вдалося забрати з поля бою лише через сім днів після загибелі.

Фото: Максим Божко

Фото: Максим Божко

Фото: Максим Божко

Фото: Максим Божко

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.