Знакові діячі чи природа: Європейський центробанк обирає кого зобразити на нових євро

Джерело: The Guardian

Європейський центральний банк (ЄЦБ) обирає дві теми редизайну банкнот євро. На них можуть з’явитись або знакові особистості, або річки та птахи.

Процес оновлення банкнот Євросоюзу розпочався у 2021 році. За цей час провели суспільне дослідження та роботу двох міждисциплінарних консультативних груп. У підсумку ЄЦБ обрав дві теми для оновлення купюр.

Вибір стоїть між знаковими європейськими особистостями, які зробили внесок у формування культурної спадщини Європи. Мовиться про Марію Каллас, Людвіга ван Бетховена, Марію Кюрі, Мігеля де Сервантеса, Леонардо да Вінчі, Берту фон Зуттнер.

Другий варіант – річки та птахи, що символізуватиме “стійкість та різноманіття природних екосистем Європи”.

Президентка ЄЦБ Крістін Лагард заявила, що банкноти повинні пройти першу модернізацію з моменту їх запуску 1 січня 2002 року.

“Через 20 років настав час переглянути зовнішній вигляд наших банкнот, щоб зробити їх зрозумілішими для європейців будь-якого віку та шарів суспільства. Нові банкноти символізуватимуть нашу спільну європейську ідентичність та різноманіття, яке робить нас сильними”.

Представлено дві таблиці варіантів, зокрема купюра у 5 євро з зображенням оперної співачки Каллас. На зворотньому боці зображені вуличні артисти, які розважають перехожих.

Є також варіант купюри у 10 євро, де зображено композитора Бетховена і співаючий хор дітей та молоді.

На 20 євро можуть зобразити вчену Марію Кюрі, а на 200 євро – першу жінку, яка здобула Нобелівську премію миру Берту фон Зуттнер.

Щодо варіантів з природою, то на 200 євро зображено морський пейзаж, а на звороті – Європейська рахункова палата. На купюрі у 5 євро – Європейський парламент, а на зворотній стороні гірське джерело та гірський пейзаж.

Раніше у ЗМІ писали, що зображення на банкнотах знакових діячів, обраних ЄЦБ, можуть бути суперечливими, оскільки обрано представників лише шести з двадцяти країн єврозони.

У ЄЦБ своєю чергою зазначають, що їм потрібно ще організувати конкурс для дизайнерів ЄС, жюрі, публічні консультації та рішення ради керівників, перед тим як почнеться дворічний процес випуску оновлених банкнот. Вартість редизайну оцінюють у 5-8 центів за банкноту.

Служба безпеки України викрила житомирську компанію, що продавала вітчизняні системи опалення для потреб міноборони Росії.

В Одесі виявили тіло дитини віком 1 рік і 3 місяці в морозильній камері в одній із квартир у Пересипському районі міста.

Служба безпеки у кількох областях затримала п’ятьох ворожих поплічників, які намагались створити “повстанський рух” для дестабілізації ситуації в Україні.

У Фінляндії школяра не пустили разом з іншими дітьми на екскурсію в атомну електростанцію Олкілуото, бо той мав російське громадянство. 

Європейський центральний банк (ЄЦБ) обирає дві теми редизайну банкнот євро. На них можуть з’явитись або знакові особистості, або річки та птахи.