Знову перевершили очікування: генсек НАТО висловився про контрнаступ ЗСУ

Джерело: інтерв’ю Столтенберга для CNN

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував український контрнаступ. За його словами, Збройні сили України “знову перевершили очікування”.

За словами Столтенберга, Збройні сили України поступово відвойовують позиції, відтісняючи російських військових. Це означає, що українці здатні прорватись через оборонні лінії окупантів, зокрема й мінні поля, і тому, додав генсек НАТО, “нині ще важливіше підтримувати” українців.

“Ми побачили, що українці знову перевершили очікування, і ми повинні пам’ятати, що все почалося торік з повномасштабного вторгнення Росії в Україну”, – сказав він.

Очільник НАТО нагадав, що тоді чимало експертів вважали, що Україна витримає лише декілька днів або тижнів, проте ЗСУ звільнили низку територій на півночі, півдні та сході, і зараз українське військо досягає ще більших успіхів.

“Це запекла боротьба, важка боротьба, і це нелегкий шлях до перемоги для українців, але вони домагаються успіхів, які набирають обертів”, – додав він.

  • За 13 тижнів після початку контрнаступу на кількох напрямках на півдні та сході України українська армія втратила лише п’ять із 71 свого танка Leopard 2. Щонайменше 10 зазнали пошкоджень, але на складах у Польщі та Німеччині ремонтують пошкоджені танки та повертають їх на фронт.

Генштаб назвав втрати армії Росії та Північної Кореї під час Курської операції.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.