Знущання у 211-й бригаді: командиру оголосили підозру, ДБР розслідує справу

Джерело: Державне бюро розслідуваньНацполіція, Офіс генпрокурора

Державне бюро розслідувань розпочало розслідування можливих фактів нестатутних дій та насильства у 211-ій понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ. Командиру цієї частини Олегу Побережнюку поліція оголосила підозру у зловживанні службовим становищем.

Тернопільська спеціалізована прокуратура у сфері оборони відкрила кримінальне провадження 16 грудня, після повідомлень у медіа та соціальних мережах про ймовірні знущання з підлеглих. Слідство також врахує матеріали, зібрані під час службових перевірок головною інспекцією Міністерства оборони.

У ДБР наголосили, що раніше до них не надходило жодних офіційних звернень чи скарг від військовослужбовців бригади. Бюро закликало військових оперативно інформувати про подібні випадки, щоб вчасно реагувати на порушення та запобігати їм у майбутньому.

Паралельно Національна поліція розслідує інший епізод, пов’язаний із залученням підлеглих до будівництва будинку командира на Хмельниччині замість виконання службових обов’язків у районі бойових дій.

За даними слідства, восени 2023 року командир бригади Олег Побережнюк використав чотирьох військових для будівельних робіт. Водночас у наказі їх офіційно відрядили на Миколаївщину, де вони нібито перебували на службі. У результаті військові отримали заробітну плату та бойові виплати на суму майже мільйон гривень.

17 грудня Побережнюку повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем із тяжкими наслідками. Правоохоронці провели обшуки у військовій частині, за місцем проживання командира та на об’єкті будівництва. Серед вилученого – документація та інші докази ймовірної незаконної діяльності.

Ситуація набула розголосу після журналістського розслідування “Української правди”. У матеріалі повідомляється, що керівництво 211-ї бригади, за словами колишнього офіцера психологічної підтримки Тимофія Остафійчука, знущалося із солдатів. Зокрема у солдатів вимагали гроші, застосовуючи фізичне насильство та погрожуючи переведенням на небезпечнішу службу.

Серед наведених фактів: побиття військових за відмову платити за порушення; прив’язування до дерев’яного хреста; створення “клітки” для утримання солдатів із метою вимагання коштів тощо.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.