Знищений міст у Балтиморі може спричинити одні з найбільших виплат у морському страхуванні

Джерело: Bloomberg

Головний виконавчий директор лондонського Lloyd’s Джон Ніл вважає, що страхові виплати через обвал мосту Френсіса Скотта Кі в Балтіморі можуть стати одними з найбільших в історії морського страхування. Інцидент може призвести до втрат у багатомільярдному розмірі, хоча ще зарано говорити про конкретні суми.

Міст зазнав руйнувань після зіткнення з контейнеровозом Dali, який був під прапором Сінгапуру. Ця подія породила загрозу хаосу в одному з ключових портів східного узбережжя США.

Аналітики Barclays Plc оцінили, що страховикам можуть висунути вимоги на суму до 3 мільярдів доларів, враховуючи пошкодження мосту та інші збитки. За їхніми прогнозами, страхові вимоги тільки за пошкодження мосту можуть перевищити 1,2 мільярда доларів. До цього долучаються вимоги щодо виплат за смерті людей та інші поки що невизначені збитки внаслідок перебоїв у роботі порту.

Аналітики Bloomberg Intelligence Чарльз Грем і Кевін Райан зауважили, що розподіл відповідальності за цими вимогами буде складним завданням, оскільки це залежить від того, чи була аварія викликана недбалістю або механічною несправністю.

Крім того, участь у страхуванні цього ризику розподіляється між різними компаніями, що може спричинити складнощі у визначенні збитків.

У звіті Lloyd’s за 2023 рік оголошено прибуток від андеррайтингу, що становить 5,9 мільярда фунтів стерлінгів (понад 7,2 млрд доларів), що на 3,3 мільярда фунтів стерлінгів (понад 4 млрд доларів) більше, ніж у попередньому році, завдяки зниженню витрат на великі ризики та позови, пов’язані зі стихійними лихами.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.