Золоту пальмову гілку Канн виграв американець Шон Бейкер з фільмом «Анора»

Джерело: Le Figaro

Журі 77-го Каннського фестивалю цього року обрало переможцем американського режисера Шона Бейкера, який отримав “Золоту пальмову гілку” за стрічку “Анора”.

“Ми повинні знімати фільми, щоб їх можна було випускати в кінотеатрах”, – зазначив режисер після отримання нагороди.

Картина “Анора” розповідає про історію дружби між дівчиною за викликом і сином російського олігарха. Сюжет розгортається в розкішних маєтках, що належать росіянам.

Водночас Гран-прі отримала індійська режисерка Паял Кападіа за фільм “Все, що ми уявляємо як світло”.

Приз журі отримав фільм Жака Одіара “Емілія Перес”, а одразу чотири акторки – Адріана Паз, Зої Салдана, Карла Софія Гаскон і Селена Гомес – отримали нагороду за найкращу жіночу роль у цій же картині.

Спеціальними призом журі цього року нагородили Мохаммада Расулофа, іранського режисера, що втік зі своєї країни через переслідування ісламістів. Він представляв фільм “Насіння дикого інжиру”.

“Ненормально залишатися нормальним, коли тисячі дітей гинуть уві сні під бомбами. Або коли жінки втрачають очі, руки, ноги, життя за елементарні свободи”, – заявила членкиня журі, режисерка Надін Лабакі, вручаючи нагороду іранцю, згадавши про події в Газі та Ірані.

Журі Каннського фестивалю цьогоріч очолювала американська режисерка Ґрета Ґервіґ, а ведучою вечора була французька акторка Камій Коттен.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.