Зрадника, що інформував РФ про локації оборонних заводів, засудили до 15 років тюрми
Джерело: СБУ
Агента, який надавав росіянам інформацію про локації оборонних заводів на Житомирщині, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
На початку повномасштабного вторгнення РФ зловмисник відстежував місця базування та переміщення Сил оборони, що були залучені до захисту столиці. Також він передав агресору геолокації декількох підприємств оборонно-промислового комплексу України.
Контррозвідники СБУ затримали його у липні 2022 року у результаті багатоетапної спецоперації на території області.
Як встановило розслідування, ворожим поплічником виявився колишній працівник одного із місцевих оборонних заводів.
Під час боїв за Київ його дистанційно завербував кадровий співробітник Головного управління Генштабу Збройних сил Росії (відомого як ГРУ).
Залучили до співпраці через заборонену соцмережу “ВКонтакте”, де зрадник публікував свої антиукраїнські коментарі.
При обшуку у помешканні зловмисника вилучено комп’ютерну техніку та мобільні телефони, які він використовував у розвідувально-підривній діяльності на користь РФ.
На підставі зібраних доказів суд визнав його винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
- Співробітники Служби безпеки затримали ворожого навідника, який хотів передати РФ інформацію про маршрути руху колон ЗСУ у Харківській області.
- Співробітники Служби безпеки затримали агента ФСБ, який відстежував розташування укріпрайонів та опорних блокпостів, що забезпечують оборону північних рубежів України.
- Співробітники Служби безпеки затримали у Запоріжжі російського агента, який розвідував місця дислокації та переміщення українських бойових кораблів.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.