Зрадника, який провів до околиць Києва 128 одиниць техніки РФ, засудили до 15 років тюрми

Джерело: СБУ

Агента ФСБ, який у перші дні повномасштабного вторгнення РФ “провів” на власному авто із Сумської області до околиць Києва 128 одиниць військової техніки росіян, засудили до 15 років позбавлення волі.

Серед техніки – танки, бронетранспортери та самохідні артилерійські установки.

Ця бойова техніка входила до складу “передових” підрозділів окупаційних угруповань РФ, які отримали завдання штурмувати столицю нашої держави з північно-східного напрямку.

За час війни вищезгадана колона ворожих військ була знищена українськими захисниками.

При цьому сам російський агент після “супроводу” окупантів повернувся на Сумщину, де продовжив працювати на ФСБ РФ навіть після звільнення регіону.

Відтак, за вказівкою російської спецслужби він збирав розвіддані про дислокацію та наявне озброєння Сил оборони України на території області.

Контррозвідники СБУ затримали зловмисника у результаті спецоперації у серпні 2022 року. У затриманого вилучено мобільний телефон, який він використовував для комунікації з ФСБ.

За даними слідства, ворожим поплічником виявився місцевий житель, якого російська спецслужба завербувала напередодні повномасштабного вторгнення РФ. Серед основних його завдань було забезпечення “навігації” військових колон агресора найкоротшими шляхами до Києва.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав ворожого агента винним за чч. 1 та 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) та призначив йому 15 років тюрми.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.

Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.

Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.