Зрадника, який провів до околиць Києва 128 одиниць техніки РФ, засудили до 15 років тюрми

Джерело: СБУ

Агента ФСБ, який у перші дні повномасштабного вторгнення РФ “провів” на власному авто із Сумської області до околиць Києва 128 одиниць військової техніки росіян, засудили до 15 років позбавлення волі.

Серед техніки – танки, бронетранспортери та самохідні артилерійські установки.

Ця бойова техніка входила до складу “передових” підрозділів окупаційних угруповань РФ, які отримали завдання штурмувати столицю нашої держави з північно-східного напрямку.

За час війни вищезгадана колона ворожих військ була знищена українськими захисниками.

При цьому сам російський агент після “супроводу” окупантів повернувся на Сумщину, де продовжив працювати на ФСБ РФ навіть після звільнення регіону.

Відтак, за вказівкою російської спецслужби він збирав розвіддані про дислокацію та наявне озброєння Сил оборони України на території області.

Контррозвідники СБУ затримали зловмисника у результаті спецоперації у серпні 2022 року. У затриманого вилучено мобільний телефон, який він використовував для комунікації з ФСБ.

За даними слідства, ворожим поплічником виявився місцевий житель, якого російська спецслужба завербувала напередодні повномасштабного вторгнення РФ. Серед основних його завдань було забезпечення “навігації” військових колон агресора найкоротшими шляхами до Києва.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав ворожого агента винним за чч. 1 та 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) та призначив йому 15 років тюрми.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.