«Зробимо все можливе, щоб вийти на міжнародно визнані кордони 1991 року», – Сирський

Джерело: The Guardian

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на фронті, мобілізацію та перспективи звільнити всю окуповану територію.

Сирський дав своє перше інтерв’ю іноземній газеті на посаді Головнокомандувача, яку він обіймає з лютого 2024 року. Серед основного, про що він розповів.

РФ досі має набагато кращі ресурси: у них більше танків, БМП, снарядів та живої сили. Якщо на початку вторгнення вони задіяли 100 000 військових, то зараз мають 520 000 армійців, а до кінця року ворог прагне збільшити цю кількість до 690 000 осіб.

“З 2022 року кількість російських танків зросла вдвічі з 1700 до 3500, артилерійських систем — у три рази, а бронетранспортерів — з 4500 до 8900”, – сказав Сирський.

Саме через ці переваги ЗСУ змушені місцями відступати, зокрема на Донеччині. У травні росіяни почали новий наступ на Харківщині. Відтак, визнає Сирський, “все дуже складно”.

“Чи можна зупинити просування Росії? Так, звісно. Перш за все, це залежить від наших мужніх солдатів, наших офіцерів”, – сказав він додавши, що часто “стійкі та героїчні” підрозділи ЗСУ перемагали значно більші за кількістю угруповання РФ.

Прогрес армії РФ “тактичний” та “локальний” і часто ці успіхи ворог здобуває ціною величезних втрат.

“Втрати Кремля втричі більші за українські, а на окремих напрямках навіть більше. Їх кількість вбитих набагато більше”, – сказав він наголосивши, що Україна обирає іншу тактику і інколи відступає з позицій, аби вберегти життя своїх бійців.

Щодо винищувачів F-16, то, сказав Сирський, вони посилять повітряну оборону України, проте використовувати їх можна буде не ближче, аніж за 40 км від лінії фронту через ризик, що РФ їх знищить.

“Я знаю (коли прибудуть F-16 – ред.). Але я, на жаль, не можу про це розповісти”, – сказав він.

Україна часто застосовує для атак БпЛА, зокрема для атак всередині РФ. Станом на зараз ЗСУ таким чином атакували близько 200 об’єктів критичної інфраструктури, а морські БпЛА знищили близько третини ЧФ РФ.

Однією з основних цілей України є знищення Керченського мосту у ТО Криму.

Україна має план деокупації Криму. За словами Сирського, повернути півострів реально.

“Ми зробимо все можливе, щоб вийти на міжнародно визнані кордони 1991 року. Ми маємо перемогти… щоб звільнити наших громадян, які перебувають на окупованих територіях, які страждають”, – наголоси Головнокомандувач.

Ще одним основним завданням для Сирського є мобілізація, аби замінити тих, хто воює від початку повномасштабної війни. Зокрема він звернувся до чоловіків, які втекли за кордон.

“Для нас дуже важливо, щоб усі громадяни України виконали свій конституційний обов’язок. Я сподіваюся, що після перемоги вони зможуть розповісти своїм дітям, де вони були. Де ви були, коли всі громадяни України билися в таких запеклих боях? Ось у чому питання”, – сказав він.

Проти іранської співачки Парасту Ахмаді та музикантів, які їй акомпанували, порушили кримінальну справу за виконання музики без хіджаба у прямому ефірі. Про це повідомляють Iran International та IranWire.

Український боксер Олександр Усик запустив унікальний музичний флешмоб, присвячений героям, які щодня борються з наслідками енергетичного тероризму Росії. В інстаграмі спортсмен звернувся до українців із закликом об’єднатися для створення гімну “Битви за світло”.

Торецьк, вкритий снігом, зруйнований обстрілами, охоплений вогнем і кіптявою. Так нині виглядає це місто, яке опинилося на лінії фронту та стало ще однією жертвою російської агресії.

Провідні світові науковці, серед яких лауреати Нобелівської премії, закликають припинити дослідження зі створення мікробів “дзеркального життя”. Вони попереджають, що ці синтетичні організми можуть створити “безпрецедентну загрозу” для життя на Землі, оскільки здатні уникати імунного захисту людей, тварин і рослин, спричиняючи смертельні інфекції.

Загадкові дрони, схожі за розміром на позашляховик, спричинили хвилю обговорень та конспірологічних теорій у США. У Нью-Джерсі вже місяць спостерігають нічні польоти цих об’єктів, що викликає занепокоєння місцевих жителів і політиків. Дрони помічали поблизу військової бази Picatinny Arsenal та гольф-клубу Дональда Трампа в Бедмінстері.