«Зробив велику помилку» – Макрон засудив рішення Путіна вийти з «зернової угоди»

Джерело: CNN

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що російський лідер Володимир Путін зробив “велику помилку”, вирішивши “зробити зброю” з харчових продуктів, вийшовши з критично важливої ​​Чорноморської зернової угоди.

18 липня, виступаючи перед журналістами в Раді Європейського Союзу в Брюсселі, Макрон зазначив, що Росія взяла на себе “велику відповідальність” перед багатьма країнами, беручи участь в зерновій угоді за посередництва ООН.

Країни Близького Сходу, Африки та навіть Азії дуже залежать від цих угод, на які вплине одностороннє рішення Росії, – пояснив він. – Для тих, хто все ще сумнівався в щирості Путіна та його відданості загальному благу, відповідь дуже ясна: він вирішив перетворити їжу на зброю, — наголосив французький лідер, назвавши це “великою помилкою”.

Макрон акцентував, що “обов’язок” Франції полягає у “сприянні” експорту зерна, злаків і добрив у межах фермерської ініціативи, яку запустили минулого року, щоб підтримати країни, які борються з проблемами продовольчої безпеки.

Франція одразу зреагувала на новини про рішення Росії вийти з зернової угоди, звинувативши Путіна в “шантажі глобальною продовольчою безпекою”.

17 липня Міністерство закордонних справ Франції назвало Росію “єдино відповідальною” за блокування судноплавства в Чорному морі.

За даними Єврокомісії, на частку України припадає 10% світового ринку пшениці, 15% ринку кукурудзи та 13% ринку ячменю. Також країна є ключовим світовим гравцем на ринку соняшникової олії.

Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що РФ використовує голод як зброю.

Своєю чергою, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш зазначив, що “глибоко розчарований” з приводу рішення Москви вийти з “зернової угоди”.

Також глава USAID Саманта Пауер звинуватила Путіна в тому, що він ухвалив рішення, що впливає на мільйони найбідніших людей світу, вийшовши з угоди за посередництва ООН.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.