ЗСУ досягли успіхів на лівому березі Херсонської області – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, показують, що українські військові нещодавно досягли незначних територіальних успіхів у Кринках на східному (лівому) березі Херсонської області.
За даними аналітиків, позиційні бої 11 лютого тривали на рубежі Куп’янськ – Сватове – Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Також позиційні бої тривали біля Орлянського, Крохмального, Іванівки, Табаївки, Торського і Ямполівки, Діброви та Серебрянського лісу.
Повідомляється, що російським підрозділам вдалося просунутися поблизу Бахмута на тлі позиційних боїв. Позиційні бої тривали біля Богданівки, Іванівського, поблизу Кліщіївки та Андріївки, Майорського, Південного та Нью-Йорка.
Окрім того, росіяни нещодавно підтвердили просування поблизу Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, демонструють, що ворог також нещодавно просунувся вздовж Залізничного провулка на півночі Авдіївки та на схід від Невельського.
Водночас позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новокалинового та Новобахмутівки, в Авдіївці, на захід від Авдіївки біля Тоненького та Сєверного, на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського.
За словами командувача Таврійського угруповання військ ЗСУ бригадного генерала Олександра Тарнавського, противник все активніше використовує групи бронетехніки під час штурму піхоти на Таврійському напрямку (від Авдіївки через західну частину Запорізької області).
У звіті йдеться, що загарбники нещодавно просунулися на захід від Роботиного на заході Запорізької області. Позиційні бої тривали під Роботиним і Новопокровкою, на захід від Вербового.
Як заявив пов’язаний з Кремлем “воєнкор”, українські та російські війська постійно змагаються за ініціативу на Запорізькому напрямку, додавши, що ця лінія фронту більше не є пріоритетною для жодної зі сторін.
- За даними аналітиків, російські підрозділи готуються посилити штурмові дії поблизу Новомихайлівки Донецької області.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.