ЗСУ досягли успіхів на лівому березі Херсонської області – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, показують, що українські військові нещодавно досягли незначних територіальних успіхів у Кринках на східному (лівому) березі Херсонської області.

За даними аналітиків, позиційні бої 11 лютого тривали на рубежі Куп’янськ – Сватове – Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Також позиційні бої тривали біля Орлянського, Крохмального, Іванівки, Табаївки, Торського і Ямполівки, Діброви та Серебрянського лісу.

Повідомляється, що російським підрозділам вдалося просунутися поблизу Бахмута на тлі позиційних боїв. Позиційні бої тривали біля Богданівки, Іванівського, поблизу Кліщіївки та Андріївки, Майорського, Південного та Нью-Йорка.

Окрім того, росіяни нещодавно підтвердили просування поблизу Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, демонструють, що ворог також нещодавно просунувся вздовж Залізничного провулка на півночі Авдіївки та на схід від Невельського.

Водночас позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новокалинового та Новобахмутівки, в Авдіївці, на захід від Авдіївки біля Тоненького та Сєверного, на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського.

За словами командувача Таврійського угруповання військ ЗСУ бригадного генерала Олександра Тарнавського, противник все активніше використовує групи бронетехніки під час штурму піхоти на Таврійському напрямку (від Авдіївки через західну частину Запорізької області).

У звіті йдеться, що загарбники нещодавно просунулися на захід від Роботиного на заході Запорізької області. Позиційні бої тривали під Роботиним і Новопокровкою, на захід від Вербового.

Як заявив пов’язаний з Кремлем “воєнкор”, українські та російські війська постійно змагаються за ініціативу на Запорізькому напрямку, додавши, що ця лінія фронту більше не є пріоритетною для жодної зі сторін.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.