Росіяни готуються посилити штурмові дії поблизу Новомихайлівки – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За даними аналітиків, російські підрозділи готуються посилити штурмові дії поблизу Новомихайлівки Донецької області.

Як йдеться у звіті, противнику нещодавно вдалося просунутися на південь від Кремінної під час позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри свідчать, що російські сили нещодавно також просунулися на східну околицю Білогорівки.

За словами речника українського групування військ “Хортиця” капітана Іллі Євлаша, російські сили останнім часом зменшили вогонь з непрямого наведення на Куп’янському напрямку, ймовірно, через погані погодні умови.

Зазначається, що ворог просунувся поблизу Бахмута на тлі позиційних боїв. Бойові дії тривали поблизу Віймки, Роздолівки, Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки, Південного та Шумів.

Водночас росіяни нещодавно підтвердили наступ на півдні Авдіївки та продовжили наступ на півночі. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 лютого, показують, що російські сили нещодавно просунулися вулицями Чернишевського, Спортивною та Соборною на півдні Авдіївки.

Окрім того, стверджується, що 10 лютого загарбники просунулися на захід від Донецька. Позиційні бойові дії тривали біля Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди, Новомихайлівки та Водяного.

Військовий оглядач Машовець зазначив, що противник готується посилити штурмові операції поблизу Новомихайлівки, попри те, що наявна російська жива сила та техніка в цьому районі обмежені.

Також тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області в районі Роботиного, на захід від Вербового і Новопокровки.

Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бої тривали на лівобережжі Херсонщини, зокрема й під Кринками.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.