ЗСУ навмисно сповільнюють темпи наступальних операцій – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Під час свого контрнаступу українські військові навмисно дотримуються уповільненого темпу просування. Це робиться з метою збереження їх власного бойового ресурсу та виснаження російської армії.
Зазначається, що 9 липня Сили оборони України провели наступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту.
“Українські офіційні особи повідомили, що ЗСУ продовжують вести контрнаступальні операції на Бердянському та Мелітопольському напрямках”, – йдеться у звіті.
При цьому, за словами командувача Сухопутних військ ЗСУ генерала-полковника Олександра Сирського, українські сили успішно продовжують наступ на Бахмутському напрямку.
Міноборони РФ, а також російські мілблогери повідомляють, що ЗСУ проводили атаки у західній частині Запорізької області і були “націлені на тилові позиції, склади та інфраструктуру”.
Своєю чергою, інформацію щодо блокування противника на півдні та сході країни підтвердили і українські військові посадовці.
За інформацією видання Wall Street Journal, українські військові намагаються послабити оборону росіян перед звільненням території за рахунок сповільнення темпів наступу. Вони зосереджені на витісненні російських підрозділів.
На думку аналітиків, нинішній темп українського контрнаступу вказує на навмисні зусилля щодо збереження бойової міці Сил оборони та “виснаження російської живої сили та техніки за рахунок повільнішого просування”.
Водночас фахівці наголошують, що просування ЗСУ на добре підготовлені позиції ворога ускладнюється нестачею бронетехніки, а відсутність переваги Сил оборони в повітрі є одним із факторів, що сповільнюють контрнаступ.
- П’ятсот днів тому Росія почала неспровоковану загарбницьку війну проти України. Російські військові мали намір взяти Київ протягом трьох днів, але не змогли досягти жодної із поставлених цілей в Україні.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.