ЗСУ утримують позиції на лівому березі Дніпра Херсонщини – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Сили оборони продовжують ведення операцій лівому березі Дніпра в Херсонській області, утримують позиції та, ймовірно, додатково перекидають туди піхоту.

За словами одного з російських “воєнкорів”, українські сили продовжують перекидати додаткову піхоту на східний берег.

При цьому в Генштабі ЗСУ повідомили, що 18 листопада Сили оборони відбили 12 російських атак на східному березі Херсонської області.

Як розповіли аналітики, російські підрозділи проводили наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, проте не здобули жодних підтверджених успіхів 18 листопада.

Водночас, за даними МО Росії, 18 листопада українські війська провели невдалі атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна в районі Синьківки, Діброви (7 км на південний захід від Кремінної) та Греківки (22 км на південний захід від Сватового).

Орім того, як зауважили фахівці, українські сили розпочали штурм під Бахмутом 18 листопада, але не досягли жодних заявлених або підтверджених успіхів.

Своєю чергою, російські підрозділи продовжували атакувати на північ і південь від Бахмута, але не досягли підтвердженого просування вперед.

Загарбники також продовжили наступати навколо Авдіївки 18 листопада і досягли незначних підтверджених територіальних успіхів.

Зокрема, геолокаційні кадри, опубліковані 18 листопада, свідчать про те, що російські війська незначно просунулися на північ від Авдіївського коксохімічного заводу та в промисловій зоні на південно-східній околиці Авдіївки.

За словами речника Таврійського угруповання українських військ полковника Олександра Штупуна, очікується, що російські армійці розпочнуть третю хвилю штурму Авдіївки і найближчим часом можуть активізувати артилерійську підготовку до штурму.

Штупун запевнив, що російські штурмові підрозділи “Шторм” і “Шторм-З” продовжують зазнавати значних втрат, і в деяких загонах залишилося лише від 10 до 15 відсотків особового складу від початкової чисельності.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.