ЗСУ відновили позиції поблизу Торецька та просунулися у Вовчанську – ISW
Джерело: ISW
Українським захисникам вдалося відновити раніше втрачені позиції поблизу Торецька та просунутися у Вовчанську.
За даними аналітиків, Сили оборони України нещодавно просунулися в межах Вовчанська (на північний схід від Харкова).
Геолокаційні кадри, опубліковані 26 і 27 липня, показують, що ЗСУ просунулися далі вздовж вулиці Соборної у центрі Вовчанська та вулиці Степової у північно-східній частині міста.
Росіяни продовжували наступ в районі Глибокого, Слобожанського, Вовчанська та Тихого.
Як розповіли в Харківському угрупованні військ ЗСУ, російські сили перекинули кілька груп з району Сотницького Козачка на передові позиції, ймовірно, на іншій ділянці фронту на Харківському напрямку.
Ворог 27 липня продовжував наступ на лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна, але лінія фронту не змінювалася.
Також російські загарбники продовжували штурми в районі Синьківки, біля Табаївки, Новоселівського, Стельмахівки, в районі Новоєгорівки, Макіївки, Невського, Новосергіївки, біля Тернів та в районі Серебрянського лісництва.
Як йдеться у звіті, війська РФ 27 липня продовжували наступальні дії на Сіверському напрямку, але підтвердженого просування у цьому районі не мали.
Противник 26 і 27 липня продовжував наступальні дії в районі Верхньокам’янського, Спірного та Івано-Дар’ївки.
Також росіяни продовжували наступ у районі Часового Яру, однак підтверджених змін лінії фронту не було.
Зазначається, що українські війська нещодавно відновили втрачені позиції поблизу Торецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 липня, показують, що ЗСУ відновили свої позиції на півночі н.п. Південне (на південний схід від Торецька).
- За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, російська армія, ймовірно, захопила Яснобродівку і Лозуватське Донецької області.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.