ЗСУ взяли під контроль більшу частину Кліщіївки на Донеччині

Джерело: коментар заступника командира 3-ої окремої штурмової бригади Максима Жоріна в етері “Радіо Свобода”.

Станом на 8 вересня Сили оборони взяли під контроль більшу частину села Кліщіївка, що у районі Бахмута на Донеччині.

Як зауважив Максим Жорін, по всій лінії населених пунктів Кліщіївка, Андріївка та Курдюмівка росіяни щоденно зазнають втрат в особовому складі та змушені відступати.

Відступивши, окупанти створюють нові позиції, на яких намагаються закріпитися, а три села за останні місяці боїв перетворились на суцільні руїни.

“Залишилася невелика кількість, там, мабуть, півтори вулиці, які ще частково намагається контролювати ворог, але йому це дуже погано вдається. На цьому напрямку ми створили такі умови для російських сил, що останнім часом вони не мають змоги користуватися своєю технікою”, – розповів Жорін.

Він додав, що ЗСУ знищили тут майже всю техніку ворога – танки, бойові машини піхоти, бойові машини десанту – а ту, що залишається, вони не виганяють чи використовують лише як таксі або логістичні засоби вночі.

Серйозною проблемою для ЗСУ на Бахмутському напрямку залишаються російські атаки з повітря безпілотниками, авіацією, КАБами, а також системи РЕБ.

“Проте коли піхота стикається у ближньому бою, російські сили цього бою не витримують і вимушені відступати”, – додав Максим Жорін.

Українські прикордонники зафіксували найбільший пасажиропотік за останні роки. За минулу добу кордон України перетнули 150 000 осіб.

Деякі африканські країни налагоджують зв’язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.

Російські війська вчинили черговий злочин, розстрілявши групу українських військовополонених. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.

Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.