Зведення Подільського мосту: повідомлено про підозру субпідряднику у привласненні 6 млн

Джерело: пресслужба Офісу Генпрокурора

За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва керівнику субпідрядної організації повідомлено про підозру за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах під час будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро у Києві.

Згідно з даними слідства, генпідрядник будівництва у 2020 році вніс неправдиві дані про обсяги та вартість підводних робіт, які виконувало субпідрядне підприємство. Зокрема мовиться про роботи з очищення металоконструкцій від обростання на глибині 12-20 метрів із залученням водолазної станції. За ці роботи субпідрядній організації перерахували понад 6 млн грн.

Водночас, як з’ясували під час експертизи, зазначені роботи фактично не проводилися. Обвинувальний акт щодо генпідрядника за вказаними фактами вже скеровано до суду.

Тоді як слідство стосовно інших фактів заволодіння бюджетними коштами під час будівництва Подільського мосту триває.

Ми повідомляли, що заступнику директора комунального підприємства оголошено підозру у службовій недбалості за мільйонні збитки на будівництві Подільського мостового переходу.

За попередніми висновками експертиз, сума збитків столичному бюджету складає 24 мільйонів гривень.

Слідчі Подільського управління поліції за оперативного супроводження співробітників Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції та під процесуальним керівництвом Подільської окружної прокуратури викрили чергову схему розкрадання бюджетних коштів на будівництві Подільського мостового переходу.

У межах досудового розслідування правоохоронці встановили, що у червні цього року заступник директора комунального підприємства “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” отримав від генпідрядної та підрядних організацій акти прийому виконаних будівельних робіт та підписав їх, не пересвідчившись у відповідності обсягів витрат на експлуатацію будівельних машин.

Проведена надалі судово-будівельна технічна експертиза підтвердила завищення витрат на оренду спеціальної техніки.

Слідчі повідомили посадовцю про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України – службова недбалість.

Нагадаємо, що у вересні поточного року фігуранту вже вручили підозру за цією ж статтею – тоді, внаслідок необґрунтовано завищених цін на пісок, будівництво “подорожчало” на 6,5 мільйона гривень.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.