Зведення Подільського мосту: повідомлено про підозру субпідряднику у привласненні 6 млн

Джерело: пресслужба Офісу Генпрокурора

За процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва керівнику субпідрядної організації повідомлено про підозру за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах під час будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро у Києві.

Згідно з даними слідства, генпідрядник будівництва у 2020 році вніс неправдиві дані про обсяги та вартість підводних робіт, які виконувало субпідрядне підприємство. Зокрема мовиться про роботи з очищення металоконструкцій від обростання на глибині 12-20 метрів із залученням водолазної станції. За ці роботи субпідрядній організації перерахували понад 6 млн грн.

Водночас, як з’ясували під час експертизи, зазначені роботи фактично не проводилися. Обвинувальний акт щодо генпідрядника за вказаними фактами вже скеровано до суду.

Тоді як слідство стосовно інших фактів заволодіння бюджетними коштами під час будівництва Подільського мосту триває.

Ми повідомляли, що заступнику директора комунального підприємства оголошено підозру у службовій недбалості за мільйонні збитки на будівництві Подільського мостового переходу.

За попередніми висновками експертиз, сума збитків столичному бюджету складає 24 мільйонів гривень.

Слідчі Подільського управління поліції за оперативного супроводження співробітників Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції та під процесуальним керівництвом Подільської окружної прокуратури викрили чергову схему розкрадання бюджетних коштів на будівництві Подільського мостового переходу.

У межах досудового розслідування правоохоронці встановили, що у червні цього року заступник директора комунального підприємства “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” отримав від генпідрядної та підрядних організацій акти прийому виконаних будівельних робіт та підписав їх, не пересвідчившись у відповідності обсягів витрат на експлуатацію будівельних машин.

Проведена надалі судово-будівельна технічна експертиза підтвердила завищення витрат на оренду спеціальної техніки.

Слідчі повідомили посадовцю про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України – службова недбалість.

Нагадаємо, що у вересні поточного року фігуранту вже вручили підозру за цією ж статтею – тоді, внаслідок необґрунтовано завищених цін на пісок, будівництво “подорожчало” на 6,5 мільйона гривень.

Президент Чехії Петр Павел, колишній генерал НАТО, котрий активно виступає на підтримку України, зауважив, що Київ має погодитися з тим, що деякі території можуть залишатися під контролем Росії, принаймні “тимчасово”.

Російський уряд планує вкотре збільшити витрати бюджету на армію, щоб сплатити рахунок за війну в Україні, яка вже обійшлася російським платникам податків у 22 трильйони рублів.

Фахівці Державної аудиторської служби України в результаті аудиту фінансової діяльності комунального підприємства “Київський метрополітен” з’ясували, що результатом діяльності недоброчесного підрядника АТ “Київметробуд” став прострочений борг у 4 млрд грн, відтермінування будівництва важливої транспортної артерії столиці та подорожчання на 8 млрд грн.

Медіаекспертка та виконавча директорка Національної Асоціації Медіа Катерина М’яснікова вказує на зростання самоцензури серед українських медіа під час війни. За її словами, деякі важливі теми, зокрема корупція, не висвітлюються в повному обсязі, аби не підірвати єдність суспільства та не створювати негативного впливу на державні інститути.

19 вересня у Бруклінському центрі театральних досліджень (BCTR) відбулися благодійні театральні читання Diary of War: Women. Американські акторки прочитали історії семи українок, котрі розповідали про свій досвід переживання повномасштабного російського вторгнення для документального подкасту культурної активістки Дарʼї Коломієць Diary of War. Спеціальною гостею події стала співачка й бандуристка Марина Круть. Ініціатива зібрала понад 11 тисяч доларів для добровольчого медичного батальйону “Госпітальєри”.