Зв’язки РФ з Іраном посилилися через війну в Україні – британська розвідка

Джерело: Міноборони Великої Британії

Іран допомагає Росії у війні проти України, постачаючи сотні безпілотних літальних апаратів та артилерійські боєприпаси.

“Партнерство Росії з Іраном зміцнилося протягом останніх років та, ймовірно, було прискорене вторгненням Москви в Україну”, – йдеться у повідомленні.

За словами аналітиків, міжнародна ізоляція змусила Москву змінити свої зовнішньополітичні зв’язки на раніше менш бажаних союзників, щоб отримати дипломатичну, економічну та військову підтримку своїх дій.

Так, іранська військова допомога російській армії в Україні включає постачання ударних безпілотних літальних апаратів (БПЛА OWA) та артилерійських боєприпасів. Іранські дрони стали основним елементом російської кампанії дальніх ударів по об’єктах в Україні.

Зазначено, що ця домовленість тепер розширена і включає складання та виробництво іранських БПЛА за ліцензією на території РФ.

“Російсько-іранські дипломатичні та економічні зв’язки також активізувалися. Взаємодія РФ з Іраном через багатонаціональні форуми, майже напевно, зміцниться після нещодавнього вступу Ірану до Шанхайської організації співробітництва та його запрошення приєднатися до економічного форуму країн БРІКС”, – пояснили в розвідці.

Також аналітики зауважили, що нещодавно Іран заявив, що РФ інвестувала в іранську економіку 2,76 мільярда доларів у 2022-2023 роках. Економічні зв’язки, найімовірніше, поглибляться, оскільки Москва прагне пом’якшити наслідки запроваджених проти неї санкцій.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.