Зв’язок та 4G: ВР підтримала законопроєкт, який прискорює будівництво мобільних станцій

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроєкт № 9549, який дасть змогу операторам швидше отримувати дозволи на оренду землі для будівництва мобільних станцій.

Зокрема, щоб забезпечити мобільним зв’язком та 4G національні, міжнародні автошляхи та сільську місцевість. 

Одна з пріоритетних цілей Мінцифри до 2030 року — забезпечити 95% населення якісним мобільним зв’язком. Щоб досягти цієї мети, держава має швидше видавати мобільним операторам дозволи на землю, які необхідні для будівництва мобільних станцій. Сьогодні цей процес відбувається повільно через низку бюрократичних процедур, але надалі, з ухваленням законопроєкту, це відбуватиметься швидше.

Законопроєкт дозволить:
  • скоротити строки відведення земельних ділянок комунальної та державної власності в середньому з 6 до 3 місяців;
  • використовувати обмежене право користування чужою земельною ділянкою для будівництва на земельних ділянках веж мобільного звʼязку;
  • встановлювати тимчасові технічні засоби і споруди електронних комунікацій. Так прибирається ризик їх демонтажу, оскільки на сьогодні порядок розміщення таких засобів та споруд відсутній.

Для мінімізації корупційних ризиків у законопроєкті прописано, що використовувати обмежене право користування чужою ділянкою зможуть мобільні оператори, які внесені до реєстру постачальників послуг електронних комунікацій. Його формує та перевіряє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК).

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко звернувся до президента Російської Федерації Володимира Путіна з проханням розмістити ракетну систему “Орешник” на території своєї країни.

Сьогодні, 6 грудня, президент Володимир Зеленський повідомив, що Силам оборони передали першу партію нових ракет-дронів “Пекло”.

З 2022 року в Україні відкрито майже 96 000 кримінальних справ проти військовослужбовців, котрі покинули свої позиції після початку війни з Росією. Це в шість разів більше, ніж у 2022 році. Більшість справ розпочато цього року.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що вимога для компаній платити працівникам мінімум 20 тисяч гривень для бронювання від мобілізації – це реалізація принципу “воюй або працюй”.

Міноборони готується звільнити очільника Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного. Раніше повідомлялось про цькування та побиття курсантів у цьому закладі.