Зв’язок та 4G: ВР підтримала законопроєкт, який прискорює будівництво мобільних станцій

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроєкт № 9549, який дасть змогу операторам швидше отримувати дозволи на оренду землі для будівництва мобільних станцій.

Зокрема, щоб забезпечити мобільним зв’язком та 4G національні, міжнародні автошляхи та сільську місцевість. 

Одна з пріоритетних цілей Мінцифри до 2030 року — забезпечити 95% населення якісним мобільним зв’язком. Щоб досягти цієї мети, держава має швидше видавати мобільним операторам дозволи на землю, які необхідні для будівництва мобільних станцій. Сьогодні цей процес відбувається повільно через низку бюрократичних процедур, але надалі, з ухваленням законопроєкту, це відбуватиметься швидше.

Законопроєкт дозволить:
  • скоротити строки відведення земельних ділянок комунальної та державної власності в середньому з 6 до 3 місяців;
  • використовувати обмежене право користування чужою земельною ділянкою для будівництва на земельних ділянках веж мобільного звʼязку;
  • встановлювати тимчасові технічні засоби і споруди електронних комунікацій. Так прибирається ризик їх демонтажу, оскільки на сьогодні порядок розміщення таких засобів та споруд відсутній.

Для мінімізації корупційних ризиків у законопроєкті прописано, що використовувати обмежене право користування чужою ділянкою зможуть мобільні оператори, які внесені до реєстру постачальників послуг електронних комунікацій. Його формує та перевіряє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК).

Під час візиту до Парижа президент України Володимир Зеленський та канцлер Австрії Карл Негаммер провели зустріч. Після розмови Негаммер заявив, що Відень готовий прийняти майбутні мирні перемовини. 

Виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако заявив про відставку – каже, що все через тиск влади, зокрема керівництва військової адміністрації.

Уряд України планує скорочення кількості державних компаній з понад 3 тисяч до 100, щоб зробити їх ефективнішими та знизити витрати бюджету.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings залишило довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті на рівні “Обмежений дефолт” (Restricted Default, RD). Це свідчить про нездатність країни виконувати частину своїх зобов’язань через процес реструктуризації зовнішнього комерційного боргу.

Протягом минулої доби, 6 грудня, зафіксовано 177 бойових зіткнень. Найактивніше ворог наступав на Покровському та Курахівському напрямках.