Зв’язок та 4G: ВР підтримала законопроєкт, який прискорює будівництво мобільних станцій
Джерело: Міністерство цифрової трансформації України
Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроєкт № 9549, який дасть змогу операторам швидше отримувати дозволи на оренду землі для будівництва мобільних станцій.
Зокрема, щоб забезпечити мобільним зв’язком та 4G національні, міжнародні автошляхи та сільську місцевість.
Одна з пріоритетних цілей Мінцифри до 2030 року — забезпечити 95% населення якісним мобільним зв’язком. Щоб досягти цієї мети, держава має швидше видавати мобільним операторам дозволи на землю, які необхідні для будівництва мобільних станцій. Сьогодні цей процес відбувається повільно через низку бюрократичних процедур, але надалі, з ухваленням законопроєкту, це відбуватиметься швидше.
Законопроєкт дозволить:
- скоротити строки відведення земельних ділянок комунальної та державної власності в середньому з 6 до 3 місяців;
- використовувати обмежене право користування чужою земельною ділянкою для будівництва на земельних ділянках веж мобільного звʼязку;
- встановлювати тимчасові технічні засоби і споруди електронних комунікацій. Так прибирається ризик їх демонтажу, оскільки на сьогодні порядок розміщення таких засобів та споруд відсутній.
Для мінімізації корупційних ризиків у законопроєкті прописано, що використовувати обмежене право користування чужою ділянкою зможуть мобільні оператори, які внесені до реєстру постачальників послуг електронних комунікацій. Його формує та перевіряє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК).
- У Міністерстві цифрової трансформації пояснили, чому зникає мобільний звʼязок під час знеструмлень.
- Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький розповів про причини погіршення ситуації в українській енергосистемі, зазначивши, що це сукупність низки факторів.
Правоохоронці Австрії виявили та арештували майно, яким користувалися підозрювані учасники злочинної організації. Її очолював ексголова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко. Зокрема, йдеться про автомобілі преміумкласу.
Президент Литви Гітанас Науседа запевняє, що Європейському Союзу необхідно мати чіткішу політику проти Росії. Однак цього не вдастся зробити, поки Захід не підійде принципово до економічних відносин з країною-агресором.
З 12 грудня, місто Покровськ, що на Донеччині, відключать від газопостачання через “загострення ситуації, повʼязаної з повномасштабним вторгненням Російської Федерації”.
Активісти руху спротиву “Жовта Стрічка” повідомляють, що на тимчасово окупованих територіях Донецької області, зокрема в Донецьку, Чистяковому (Торезі) та Сніжному, ситуація з постачанням води у будинки – критична.
Центр протидії дезінформації (ЦПД) заперечив інформацію про те, що Росія нібито може виробляти до 25 міжконтинентальних ракет “Орешник” щомісяця. Ці дані названо дезінформацією, спрямованою на дестабілізацію західних суспільств.